31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
38.6 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatBESMEK Genel Sergi ve Festivali başladı

  BESMEK Genel Sergi ve Festivali başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  ‘BESMEK Genel Sergi ve Festivali’ başladı Beyoğlu’da, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan festivale ev sahipliği yapılacağı belirtildi.

  Beyoğlu Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursu olan BESMEK’te 2020-2021 eğitim öğretim dönemi boyunca 33 alanda ve 266 branşta eğitim verildiği açıklandı. BESMEK Genel Sergi ve Festivali, Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış töreni, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık’ın katılımıyla gerçekleşti. BESMEK’in 15 farklı noktada bulunan eğitim merkezinde kurslara katılan öğrencilerin öğretmenleriyle oluşturdukları ürün yelpazesinin 18- 28 Haziran tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Hasköy Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sergileneceği açıklandı.  

  ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ DE SERGİYE KATKIDA BULUNDU

  Etkinlikte, sergi ve festival alanı olmak üzere iki bölüm olduğu ifade edildi. Sergi alanında BESMEK Kurslarında üretilen ürünlerin sergilenmesinin ve satışının yanı sıra Hezarfen Anaokulu öğrencilerinin geri dönüşüm kapsamında atık malzemelerden oluşturdukları hayvanat bahçesi de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Festival alanında ise sahne gösterileri, müzik dinletileri, workshoplar ve stant etkinlikleri gerçekleştirildi.

  “KADINLARIMIZ, KURSLAR SAYESİNDE EVİNE DESTEK SAĞLADI”

  Besmek genel sergi ve festivali başladı
  BESMEK Genel Sergi ve Festivali başladı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Bu kurslarımız İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul meslek edindirme kursları olarak başladı. Kurslarımız yıllar içinde inanılmaz sayıda kadınımıza, genç kızımıza meslek edindirdi, sertifikalar ve kendi iş yerlerini kurma imkanları sağladı. Buralardan gelir kazanan, çocuğunu okutan, evine barkına destek olan yüzbinlerce kadınımız oldu. Bu kıymetli çalışmayı sürdürdüğü için Beyoğlu Belediye’sine teşekkür ederim. İnşallah BESMEK geleceğe başka bir marka olarak devam edecek. Kursiyerlerimize de ayrı ayrı başarılar diliyorum” dedi.  

  Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ise “Burada emeği geçen tüm hanımefendilere teşekkür ediyorum. Kış boyunca semt konaklarımızda ortaya koydukları el emeklerini, becerilerini bugün burada Beyoğlu’nun beğenisine sunuyorlar. Sayın Bakanımıza da programa katıldığı için çok teşekkür ederim” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler