TRY - Türk Lirası
EUR
17,7168
USD
18,5190
GBP
19,7618
CNY
2,5599
24.3 C
Ankara
23.7 C
İstanbul
28.1 C
İzmir
28 Eylül 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatBeşiktaş'ta Zafer Haftası coşkulu başladı

Beşiktaş’ta Zafer Haftası coşkulu başladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Beşiktaş’ta Zafer Haftası Moğollar Grubu’nun sahneye çıkması ile başladı. Sahneye çıkan Moğollar’ın seslendirdikleri şarkılar ile ise seyirciler bir taraftan hüzünlendi bir taraftan eğlendi.

Beşiktaş Belediyesi, müzisyenleri Revival Konserleri ile bir araya getiriyor. Konserler dün Moğollar Grubu’nun sahneye çıkması ile başladı. Sahneye çıkmadan önce konuşan müzisyen Cahit Berkay, bir buçuk yıllık aranın ardından konserlere başlamanın heyecanını yaşadıklarını ve pandemide kaybedilen heyecanın tekrar başlayacağını söyledi.

Beşiktaş Belediyesi, Getir ana sponsorluğunda ve +1 katkılarıyla Türkiye’nin müzisyenlerini Revival Konserleri ile bir araya getirmeye başladı. 28 Ağustos- 5 Eylül tarihleri arasında Sanatçılar Parkı ve Barbaros Meydanı’nda gerçekleşecek olan konserlere birçok ünlü ismin katılacağını belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Bugün Moğollar Grubu’nun   sahneye çıkması ile konserler başladı. Onları sahnede görmek benim için ayrı bir mutluluk. Burada herkes çok coşkulu, mutlu. Diğer günlerde de Grup Gündoğarken, Gülşen, Kardeş Türküler, Melek Mosso ve Ceylan Ertem de sahne alacak” diye konuştu.

Müzisyen Cahit Berkay ise konserlerin mesafeli şekilde, pandemi kurallarına uyarak izlenilmesini ve bu şekildeki konserlerin insanların stres atabilmeleri için artırılması gerektiğini vurguladı.

Sahneye çıkan Moğollar’ın seslendirdikleri şarkılar ile ise seyirciler bir taraftan hüzünlendi bir taraftan eğlendi. Konserde gruplarının en güzel hikayesi olarak hem Barış Manço hem de Cem Karaca ile uzun süre çalıştıklarını anlatan Cahit Berkay, onların şarkılarını her zaman söyleyip onları hatırlamanın çok güzel olduğunu belirtti. Grup, Barış Manço ve Cem Karaca şarkılarını da seslendirdi.

BERKAY: AŞI OLDUM, KONSERE GELDİM”

Beşiktaş'ta zafer haftası coşkulu başladı
Beşiktaş’ta Zafer Haftası coşkulu başladı

Konsere aşı olup geldiğini belirten Cahit Berkay, “Pandemi sonrası bu üçüncü konserimiz. Yavaş yavaş sahneye ısınıyoruz. Fakat bugün hüzünlüyüz de. Çünkü 71’li yıllarda çalıştığımız davulcu arkadaşımız Ayzer Danga’yı kaybettik. Buradan da sizin vesilenizle herkese sesleniyorum; lütfen insanlar kendilerine dikkat etsinler, aşı olsunlar” açıklamasını yaptı.

“İÇİMİZ RAHAT ŞEKİLDE EĞLENİYORUZ”

Konsere Moğollar’ı çok sevdiği için geldiğini belirten 47 yaşındaki Güler Akdemir, “Sahneye bayıldık. Pandemide çok bunalmıştık. Burada gayet mesafeli ve maskeli bir ortam var. İçim rahat şekilde eğleniyorum” dedi.

Küçük çocuğu ve eşi ile konsere geldiğini ifade eden 35 yaşındaki Bayram Efe ise “Konser ilanlarını gördük. Moğolları ve şarkılarını çok seviyorum. Küçüklüğümden beri onları hep dinliyorum. Bu yüzden de buradayım. Belediyeye bu etkinliklerinden dolayı çok teşekkür ederim” diye konuştu.

“ZAFER BAYRAMIMIZI KUTLAYACAĞIZ”

Uzun süredir insanların evde sıkıldığını ve çoğu bayramın kutlanamadığının altını çizen Başkan Akpolat, bu konserler ile ayrıca 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın da büyük bir coşkuyla kutlanılacağını söyledi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler