TRY - Türk Lirası
EUR
18,2496
USD
17,9597
GBP
21,6500
CNY
2,6515
18.6 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBengal kaplanı 'Kartopu' ziyaretçilerin gözdesi

  Bengal kaplanı ‘Kartopu’ ziyaretçilerin gözdesi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Gaziantep Hayvanat Bahçesi, 9 günlük bayram tatili ile birlikte ziyaretçi akınına uğradı. 7 bin 500 hayvana ev sahipliği yapan merkezde 20 bin doğumda bir dünyaya gelen Bengal kaplanı yavrusu dikkatleri çekti.

  Birçok yabani hayvana da ev sahipliği yapan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, 9 günlük tatilde ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaretçiler, zürafa, fil, aslan, kaplan, ayı, deve kuşu, zebra, flamingo gibi hayvanları görebilmek için sıraya girdi. Ziyaretçiler, en çok 20 bin doğumda bir dünyaya gelen Bengal kaplanı yavrusuna ilgi gösterdi. İstanbul’daki lüks bir villada bulunup, el konulan kaplan yavrusuna ‘Kar topu’ adı verildi. Tavuk eti ile beslenen ve bakıcılarının özenle baktığı kaplan yavrusu, günün belli saatlerinde yeşil alana çıkartılıyor. ‘Kar topu’nu yakından gören ziyaretçiler de bu anları değerlendirip, bol bol fotoğraf çektiriyor.

  Bengal kaplani kartopu ziyaretcilerin gozdesi 1 - yerel haberler - haberton
  Bengal kaplanı ‘kartopu’ ziyaretçilerin gözdesi

  SON 6 AYDA 1 MİLYON 800 BİN ZİYARETÇİ

  Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanı Celal Özsöyler, yavru kaplana geldiği günden bu yana özenle bakıldığını ve sağlık kontrollerinin titizlikle yürütüldüğünü söyledi. Son 6 ayda 1 milyon 800 bin kişinin Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret ettiğini belirten Özsöyler, “Burası Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın 3’üncü, dünyanın da 4’üncü büyük doğal yaşam merkezi. Burada 380 türden 7 bin 500 hayvan bulunuyor. Burası hayvanat bahçesinden çok, doğal yaşam merkezi olarak dizayn edilmiş bir yer. Burada hayvanların doğal yaşamlarına uygun barınaklar bulunuyor. Yazlık ve kışlık barınaklar oluşturulmuş” dedi.

  EN ÇOK İLGİ ‘KARTOPU’NA

  En çok ilgiyi kaplan yavrusu ‘Kartopu’nun çektiğini belirten Özsöyler, “Yakın zamanda da İstanbul’dan beyaz kaplan getirdik. İsmini de kış mevsiminde bu yıl çok fazla kar yağdığı için ‘Kartopu’ koyduk. ‘Kartopu’nu rutin aralıklarla yeşil alana da çıkarıyoruz. 2 dönüm yeşil alanı, 50 metrekare yazlık ve kışlık barınağı olmasına rağmen kendisini yeşil alanlara çıkarıyoruz. Ziyaretçiler de açık alanda daha yakından görünce mutlu oluyor. Bayram tatilinde merkezimiz ziyaretçilerin ilgi odağı oldu diyebiliriz” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler