16 C
Ankara
21.5 C
İstanbul
23 C
İzmir
Cuma, Haziran 25, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatBen de ailemle kitap okuyorum projesi ilgi gördü

  Ben de ailemle kitap okuyorum projesi ilgi gördü

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Iğdır Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından başlatılan Ben de ailemle kitap okuyorum projesi ilgi gördü.

  1 Mayıs’ta başlatılan projeye katılan, aileleri ile evde okuma yaparken çektikleri fotoğraflarını gönderen çocuklara kitap hediye ediliyor. KADEM Iğdır temsilcisi Hayrunnisa Bakkıran, “Pandemi döneminde ailelerin çocukları ile verimli zaman geçirmesini sağlamak ve topluma kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için projeyi başlattık” dedi. 

  KADEM Iğdır temsilciliği, pandemi nedeniyle eve kapanan çocuklar ve ailelerin vakit geçirmeleri ve kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için ‘Ben de ailemle kitap okuyorum’ projesini hayata geçirdi. 1 Mayıs günü başlatılan projede evlerde aileler çocuklarıyla birlikte televizyon ve İnterneti kapatarak kitap okumaya başladı.

  Ben de ailemle kitap okuyorum projesi ilgi gördü
  Ben de ailemle kitap okuyorum projesi ilgi gördü

  Proje sayesinde pandemi döneminde çocuklarıyla kitap okuyarak daha eğlenceli vakit geçirdiklerini söyleyen aileler, “Her gün yarım ya da bir saat kitap okumaya çalışıyoruz. Çocuklarımız çok mutlu televizyon ve sosyal medyadan uzak kitap okuyup birbirimize anlatıyoruz. Kitap okuma sayesinde çocuklarımızın kelime hazinesi arttı” diye konuştu. 

  ‘HER KESİMDEN İLGİ GÖRDÜ’

  Pandemi döneminde evde kalmayı eğlenceli hale getirmek için projeyi başlattıklarını belirten KADEM Iğdır temsilcisi Hayrunisa Bakkıran, şunları söyledi:

  Iğdır kadın ve demokrasi derneği (kadem) tarafından başlatılan ben de ailemle kitap okuyorum projesi ilgi gördü.
  Iğdır Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından başlatılan Ben de ailemle kitap okuyorum projesi ilgi gördü.

  “Pandemi döneminde evde kalmayı daha zevki hale getirmek. Ailelerin çocukları ile verimli zaman geçirmesini sağlamak, topluma kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için ‘Ben de Ailemle Kitap Okuyorum’ projesini başlattık. Proje kapsamında ailelerimizden günün belirli saatinde ailece kitap okumalarını, kitap okurken de çektikleri fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşarak güzel örnekler oluşturmalarını istedik. Ayrıca temsilciliğimiz tarafından kitap okuma etkinliğine katılan çocuklarımıza kitap hediye edildi. Çok güzel paylaşımlar yapıldı. İnşallah projemize katılım artarak devam eder. Her kesimden ilgi gördü.”

  Bu arada projeye katılarak ailesiyle birlikte kitap okurken çekilmiş fotoğrafını KADEM’in sosyal medya hesaplarına gönderenlere kitap da hediye ediliyor. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler