TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri'Beach Voleybol Şampiyonaları' başladı

  ‘Beach Voleybol Şampiyonaları’ başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Balıkesir’in birbirinden güzel plajlarında, ‘Beach Voleybol Şampiyonaları’ başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın girişimleriyle 8 etkinliğe ev sahipliği yapan Balıkesir, Türkiye’de en çok beach voleybolu etkinliği düzenleyen şehir oldu.

  Marmara ve Ege Denizleri kıyısında 291 kilometrelik sahil şeridiyle bulunan Balıkesir’de Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Türkiye Beach Voleybolu Şampiyonaları, Balıkesir’den başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi girişimleriyle düzenlenen turnuvalar, maviyle yeşilin buluşma noktası, temiz denizleri ve altın sarısı kumuyla Türkiye ve dünyanın birçok yerinden yüzlerce plaj voleybolcusunu ağırlıyor. Balıkesir plajlarının tanınırlığının artmasına büyük katkı sağlayacak turnuvalar sayesinde, Balıkesir’in adı spor turizminde de dünyaya duyurulması amaçlanıyor.

  Beach voleybol sampiyonalari basladi 1 - spor haberleri - haberton
  ‘beach voleybol şampiyonaları’ başladı

  Göreve geldiği günden bu yana hayata geçirdiği hizmet ve yatırımlarla spora ve sporcuya her daim büyük destekler veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın girişimleriyle bu sezon; Dünya Şampiyonası, Balkan Şampiyonası, Beach Voleybol Şampiyonaları, U18-U19-U20 ve U21 Türkiye Kulüpler Şampiyonlarıyla 8 etkinliğe ev sahipliği yapan Balıkesir, Türkiye’de en çok Beach Voleybolu etkinliği düzenleyen şehir olarak rekor kırdı. 

  BALIKESİR PLAJLARI BEACH VOLEYBOLCULARINI AĞIRLIYOR

  1-3 Haziran günleri arasında Erdek Ocaklar Sahili’nden başlayan Pro Beach Türkiye etabı, 10-12 Haziran günleri arasında Avşa’dan devam etti. 2022 Voleybol Dünyası Plaj Şampiyonlarının belirlendiği turnuvalar da 16-19 Haziran günleri arasında Ayvalık’ın dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajı’nda gerçekleştirildi. 23-28 Haziran günleri arasında Edremit Altınkum Plajı’nda; Türkiye Kulüpler Şampiyonası, U18, U19 ve U21 Şampiyonaları, 24-26 Haziran günleri arasında da Burhaniye Ören Plajı’nda Balkan Beach Tour ve U20 Türkiye Şampiyonası yapılacak. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler