TRY - Türk Lirası
EUR
14,0637
USD
12,4253
GBP
16,5785
CNY
1,9436
10.9 C
Ankara
12.7 C
İstanbul
18 C
İzmir
27 Kasım 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarBazı meslekler çok değerlidir

  Bazı meslekler çok değerlidir

  Avatar of i̇lknur polat
  İlknur Polathttps://haberton.com/
  İlknur Polat, 23.09.1977 Sakarya doğumlu, İşletme ön lisans sonra Anadolu Ünv. işletme fakültesini bitirdi. Özel şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalıştı şu an 2. üniversite olarak adalet okuyor 2.sınısfta yazmayı ve okumayı çok seviyor. Hukuk okumak gibi bir hayali var.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bazı meslekler çok değerlidir; Hayatımızda bazı kahramanlar vardır. Siz uyurken ya da sıcak eviniz de çayınızı yudumlarken onlar çalışmaya devam ederler.

  Onların işi belki sizin için önemli değildir ama bence kutsal ve değerlidir yaptıkları kimden bahsediyorsun deyince adına film yapılmış bir meslek çöpçüler kardeşlerimiz amcalarımız sahip oldukları sarı yeşil ceketleri ellerinde çalı süpürgeleri ve kürekleriyle bir masal kahramanı gibiler süpürüyorlar her şeyi keşke hayatlarımızın dertlerini de süpürseler gitsin. Ruhumuz süpürülmüş sokaklar gibi arınmış ve tazelenmiş olur.

  Bazı meslekler çok değerlidir
  Bazı meslekler çok değerlidir

  Yapılan bir emek ve değer olduğundan en yakın bir çöp kutusu varken elimizdeki çöpü yere atmak izmaritleri dökmek ahlaki değerleri ve kendine saygısı olan bir insana yakışmaz. Bağlı oldukları yer belediyelerdir. Vardiyalı çalışırlar günün her saatinde onları görebiliriz. Soğuktan üşümüş tenleri sertleşmiş elleri helal ekmek peşindeki bu meslek insanın tüylerini ürpertebilir.

  Bazı meslekler vardır hatırlanmaz bazen, ama olmadığında varlığı hissedilir. Çöplerin alınmadığını düşünün birikecek koku hastalık kol gezecek. Sizin kapının önüne çıkarmaya üşendiğiniz çöpleri taşıyan bıkmadan üşenmeden süpüren insanlarımıza gereken önem ve değer verilmelidir.

  Bazı meslekler çok değerlidir; hayatımızda bazı kahramanlar vardır. Siz uyurken ya da sıcak eviniz de çayınızı yudumlarken onlar çalışmaya devam ederler.
  Bazı meslekler çok değerlidir; Hayatımızda bazı kahramanlar vardır. Siz uyurken ya da sıcak eviniz de çayınızı yudumlarken onlar çalışmaya devam ederler.

  Bazı meslekler hayatı kolaylaştırır çöpçüler, kuryeler, tüp ve su dağıtım elemanları, elektrik ve su sayaçlarını okuyanlar, gece yarısı çalışan bekçiler, polisler, nöbetçi doktor hemşire itfaiyeci saysak belki satırlar yetmez ama oturup düşündüğümüzde hayatın çarklarını döndüren bu mesleklerin önünde saygı ile eğilmeliyiz.

  Cebim ve çantam bir çöp kutusu gibidir. Atacak bir çöp kutusu bulamadığımda çantamda biriktiririm uygun çöp kutusunda boşaltırım. Cebinizde bir küçük poşet bulundurabilirsiniz insani her davranış sizin ruhunuzu beslerken işini yapan insanlara kolaylık sağlar.

  Sosyal projelerde ya da uzlaştırmaya konu olan kanuni olaylarda insanlar günlük haftalık çalıştırılabilir. Amaç hem insanların yaşamların sürdürürken kanunlara karşı işlediği suçun karşılığını öderken mesleğin ağırlığını anlamasını sağlamak toplumsal düzende devamlılığı korumaktır.

  Çöpçü tek kelimeden oluşur açılımı çöpü toplayan demek ise de içi çok dolu ağırlığı çok fazladır. Her işin bir anlamı vardır. Mesleklere saygı duymayı ve hayatı kolaylaştırmayı öğrenmeliyiz yere çöp atmamaktan başlayabiliriz.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler