TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
27 Kasım 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBatman'da 1850 konutun kurası çekildi

Batman’da 1850 konutun kurası çekildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

TOKİ ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesi kapsamında Batman’da 1850 konutun kurası çekildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ ortaklığıyla yürütülen ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesi kapsamında 1850 konutun kurası, 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu’nda çekildi. Proje kapsamında Batman merkeze 1030, Hasankeyf ilçesinde 200, Kozluk ilçesine 300, Beşiri ilçesinde 120, Gercüş ilçesine 100 ve Sason ilçesine de 100 tane inşa edilecek konutlar için kura çekimi, noter huzurunda yapıldı. Kura çekimi canlı olarak da yayınlandı.

Batman’da 1850 konutun kurası çekildi

Kura çekimine Vali Ekrem Canalp, AK Parti İl Başkanı Akif Gür ve Çevre Şehircilik İl Müdürü Muzaffer Özkan ile konut başvurusunda bulunanlar katıldı. Vali Ekrem Canalp, Batman’da her yıl yüz milyonlarca lirayı sosyal desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara aktardıklarını belirterek, “Belediye ve tüm devlet kurumları kendi imkanları nispetinde devletin asli fonksiyonunu en iyi şekilde yerine getirebilmek için çaba ve gayret gösteriyor.

Bugün bu çaba ve gayretlerinden bir tanesi, hep beraberce şahit olmak üzere sosyal konut kura çekimi töreni için buradayız. Sadece illeri değil, ilçeleri de kapsayan devasa bir proje. Bu çerçeve içerisinde ayrıca yapacağımız imar çalışmalarında buna benzer sosyal konut projeleri için yer ayıracağız” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler