TRY - Türk Lirası
EUR
20,557
USD
19,042
GBP
23,395
CNY
2,766
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatBaşkentte üç tenor aynı sahnede buluştu

Başkentte üç tenor aynı sahnede buluştu

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Limak Filarmoni Orkestrası ‘gelenekselleşen yeni yıl konserleri’ kapsamında CSO Ankara Ada Salon’da dünyaca ünlü üç tenoru aynı sahnede ağırladı.

Heiko Mathias Förster’in orkestra şefliği yaptığı konserde, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Tenor Murat Karahan ile günümüz operasının en aktif ve dünya sahnelerinin aranılan tenorları Rame Lahaj ve Marcelo Álvarez operalardan aryalar ve yöresel halk şarkıları ile müzik ziyafeti sundu. Konser siyaset, iş ve sanat dünyasından isimler izledi. 11 Ocak’ta Zorlu PSM İstanbul’da gerçekleşecek konserler ile çok sesli müzik geniş kitlelere ulaşmaya devam edecek. Konserlerden elde edilecek gelirlerin bir kısmı Haydiko (Hayvanları, Doğayı, İnsanları Koruma ve Yaşatma) Derneği’ne bağışlanacağı belirtildi.

Baskentte uc tenor ayni sahnede bulustub - kültür ve sanat - haberton
Başkentte üç tenor aynı sahnede buluştu

‘KONSERLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ’

Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Limak Filarmoni Orkestrası’nın 4 yıldır konserlere devam ettiğini söyleyerek, “Her yaptığımız konseri yardım hedefiyle gerçekleştiriyoruz. Burada da toplayacağımız bağışın bir kısmı Haydiko Derneğine gidecek. Limak Filarmoni Orkestrası pandemi öncesinde Zeki Müren’i filarmonik olarak orkestra ile çalarak Türkiye’de 12 şehre gitti. 22 bin izleyici ile buluştuk. Diğer amacımız dünyaca ünlü orkestra şefleri, sanatçıları bir araya getiriyoruz. Bu sene de Türkiye’nin farklı yerlerinde hem Türk insanına filarmonik müziği sevdirmek hem de dünyaca ünlü sanatçılarla tanıştırmak eski Türkçe şarkıları filarmonik olarak seslendirmek gibi amaçlarla konserlerimize devam edeceğiz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler