TRY - Türk Lirası
EUR
16,1121
USD
15,4982
GBP
18,9451
CNY
2,2803
17.9 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24.6 C
İzmir
16 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBaşkentte arıcılık eğitimi

  Başkentte arıcılık eğitimi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Başkentli yerli üreticilere kırsal kalkınma desteklerini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te arıcılığın gelişmesi, yaygınlaştırılması ve artırılması amacıyla ücretsiz arıcılık eğitimi veriyor. 

  Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Merkez Arıcılar Birliği ile yapılan protokol kapsamında kurulan “Arıcılık Akademisi”nden yararlanmak isteyenler, “www.baskenttarim.ankara.bel.tr” internet adresi üzerinden 29 Nisan tarihine kadar başvuruda bulunabilecek. Başkent balını markalaştırmak ve dünyaya tanıtmak için verilecek eğitimler, 23-30 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenecek.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli arı üreticilerini desteklemek ve isteklileri arıcılığa teşvik etmek amacıyla “arıcılık eğitimi” vermeyi sürdürüyor.

  Başkent’te arıcılığın gelişmesi, tanıtılması ve artırılması amacıyla Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Merkez Arıcılar Birliği ile yapılan protokol kapsamında kurulan Arıcılık Akademisi”nde verilen ücretsiz arıcılık eğitimleri yeniden başlıyor.

  Başkentte arıcılık eğitimi
  Başkentte arıcılık eğitimi

  BAŞVURULAR İNTERNET ADRESİNDEN YAPILABİLECEK

  Arıcılığa ilgi duyanlar kadar mevcut üreticilere yönelik düzenlenen ücretsiz eğitimlere istekliler, “www.baskenttarim.ankara.bel.tr” internet adresi üzerinden 29 Nisan 2022 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

  Başkent balının markalaşması ve dünyaya tanıtılmasına katkı sağlayacak eğitimler, 23-30 Mayıs 2022 tarihleri arasında hem teorik hem de uygulamalı olarak yapılacak. Uzman eğitmenler eşliğinde Arıcılık Akademisi’nde düzenlenecek eğitimlerde arı yetiştiriciliği, arı hastalıkları ve arı ürünleri konularında da önemli bilgiler verilecek.

  Başkentli yerli üreticilere kırsal kalkınma desteklerini sürdüren ankara büyükşehir belediyesi, başkent’te arıcılığın gelişmesi, yaygınlaştırılması ve artırılması amacıyla ücretsiz arıcılık eğitimi veriyor.  
  Başkentli yerli üreticilere kırsal kalkınma desteklerini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te arıcılığın gelişmesi, yaygınlaştırılması ve artırılması amacıyla ücretsiz arıcılık eğitimi veriyor. 

  Toplam 6 noktada yapılacak ve 6 gün sürecek eğitimler;

  • 23 Mayıs 2022 tarihinde Beypazarı Kaymakamlık Konferans Salonu,
  • 24 Mayıs 2022 tarihinde Kahramankazan Aile Yaşam Merkezi,
  • 25 Mayıs 2022 tarihinde Kızılcahamam Gençlik Merkezi,
  • 26 Mayıs 2022 tarihinde Gölbaşı Kadınlar Lokali,
  • 27 Mayıs 2022 tarihinde Çubuk Aile Yaşam Merkezi,
  • 30 Mayıs 2022 tarihinde Keçiören Kuşcağız Aile Yaşam Merkezinde gerçekleştirilecek.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler