TRY - Türk Lirası
EUR
15,2572
USD
13,4487
GBP
18,2297
CNY
2,1216
-0.3 C
Ankara
1.6 C
İstanbul
4 C
İzmir
22 Ocak 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBaşkentin oksijen deposu Yenimahalle

  Başkentin oksijen deposu Yenimahalle

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Park bahçelerin 2021 mesaisi. Başkentin oksijen deposu Yenimahalle yeşil alanda rekora koşuyor.

  Emr 8048 1 - yerel haberler, yenimahalle belediyesi - haberton

  2021 yılı boyunca 700 bine yakın çiçek, 500 binden fazla fidan diken belediye ekipleri, 14 yeni park açarken 50 parkın da revizesini yaparak  ilçedeki yeşil alan miktarını 3,5 milyon metrekareye yükseltti.

  Yeşil alanda hedef Avrupa standartları

  Yenimahalle’de doğaya yapılan yatırımlar arttırıldı. Toplam 489 tam donanımlı parkıyla ilçe sakinlerine bol oksijen ve huzur ortamı sağlayan belediye, bir yılda 660 bin adet mevsimlik çiçek, 505 bin adet de fidan dikti.

  Yenimahalle Belediyesi, kişi başına düşen yeşil alan miktarını Avrupa standartlarına yükseltme hedefliyle toplam yeşil alan miktarını 3,5 milyon metrekareye yükseltti.

  Doğamıza sahip çıkalım

  2021 yılında bol bol ağaç dikimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar iklim değişikliğine de vurgu yaparak, “Ülkemizin ve dünyamızın kirlendiği, iklim değişikliğinin her geçen gün dünyayı daha fazla tehdit ettiği bir ortamda doğaya sahip çıkmak, Yenimahalle’yi daha yeşil hale getirmek için el birliği ile çalışıyoruz.

  Doğa ne kadar sağlıklı olursa bizler de o kadar sağlıklı oluruz. Bu sebeple 2021 yılında da ağaçlandırma ve yeşil alan çalışmalarımıza daha fazla ağırlık verdik. Bizler üzerimize düşeni yapıyoruz. Tüm ilçe sakinlerinden de çevreye karşı çok daha duyarlı olmalarını, doğayı korumalarını önemle rica ediyorum” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler