TRY - Türk Lirası
EUR
17,5023
USD
16,6965
GBP
20,3201
CNY
2,4922
16.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
27 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBaşkan Yılmaz Büyükerşen 19 Mayıs mesajı yayımladı

  Başkan Yılmaz Büyükerşen 19 Mayıs mesajı yayımladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  Başkan Yılmaz Büyükerşen 19 Mayıs mesajında şu görüşlere yer verdi:

  Halkın egemenliğine dayanan tam bağımsız Türkiye hayalinin ilk ateşinin yakıldığı yer Samsun, tarih 19 Mayıs 1919’dur.

  19 Mayıs 1919’da, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Samsun’a ayak basarak, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanı ile taçlanacak o büyük yolculuğun ilk adımını atmışlardır. 19 Mayıs; vatan topraklarını alçakça paylaşmaya cüret edenlere ve ona el uzatanlara Gazi Mustafa Kemal ile silah arkadaşlarının verdiği kesin bir cevaptır.

  Sevgili gençler;

  Bugün büyük bir onur ve gururla yaşadığımız bu ülke, çok karanlık günlerin içinden geçerek bugünlere geldi. Bunu asla unutmamalıyız. Geleceğimizi, geçmişte yaşadığımız acıları unutmadan inşa etmeliyiz. Ulu Önder Atatürk’ün, ‘Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir’ sözleri asla umutsuzluğa kapılmadan, Cumhuriyetimizin zor günlerinde ve her zaman yol göstericimiz olmalıdır.

  Tam bağımsızlığa yürüyüşümüzün 10. yılı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, vatan için bugüne kadar canlarını vermiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler