TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
17.6 C
Ankara
19 C
İstanbul
22 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaSpor HaberleriVoleybol HaberleriBaşakşehirli Voleybol Turnuvası'nın şampiyonu belli oldu

Başakşehirli Voleybol Turnuvası’nın şampiyonu belli oldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Başakşehir’de 27 takımın katıldığı Başakşehirli Voleybol Turnuvası, Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’ndaki final karşılaşması ve ödül töreniyle son buldu.

Karşılamada rakibi Narkoz FC’yi 3-0 yenen Boğazköy Gençlik, turnuva şampiyonu oldu. Organizasyona yönelik konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “İlk kez gerçekleştirdiğimiz turnuvaya bu kadar ilgi beklemiyorduk” dedi.

Temmuz ayında 324 ilçe sakininden oluşan 27 takımın katılımı ile başlayan Başakşehirli Voleybol Turnuvası’nın finali ve ödül töreni Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda yapıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun da izlediği final karşılamasında rakibi Narkoz FC’yi 3-0 yenen Boğazköy Gençlik, turnuva şampiyonu oldu. Çekişmeli maçlara sahne olan turnuvada Başak Yıldızları üçüncülüğü elde etti.

“BU KADAR YOĞUN İLGİ BEKLEMİYORDUK”

Turnuvaya katılan sporcuları kutlayan Kartoğlu, “Turnuvayı ilk kez düzenlik. Organizasyona bu kadar yoğun ilgi olacağını doğrusu beklemiyorduk. Bu bakımdan çok mutluğu olduğumu ve ne kadar doğru bir iş yaptığımızı özellikle ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Başakşehirli voleybol turnuvası'nın şampiyonu belli oldu
Başakşehirli Voleybol Turnuvası’nın şampiyonu belli oldu

Voleybol turnuvası fikrinin mesai arkadaşlarıyla her hafta yaptıkları voleybol maçlarıyla ortaya çıktığını belirten Kartoğlu, “Ter atalım düşüncesiyle hafta içinde bir gün kendi aramızda maç yapıyorduk. Zaman zaman maçlarımızı da sosyal medya hesaplarımızdan paylaştık. Baktık olumlu dönüşler oldu.’Başkanım maç yapalım’, ‘Başkanım saha sizden, tatlılar bizden’ diyen komşularımızın sayısı her hafta arttı. Madem bu kadar talep var, o zaman bir turnuva düzenleyelim dedik.” ifadelerini kullandı.

“BAŞARMANIN MUTLULUĞUNU BİRLİKTE YAŞADIK”

Mücadelesi yüksek, heyecanlı bir turnuvayı geride bıraktıklarına işaret eden Kartoğlu, “Turnuvaların doğası gereği elbette sonunda kazanan bir takım oldu. Ancak benim için turnuvaya katılan tüm takımlarımız şampiyon. Zira burada asıl amacımız; kazanmamanın da ötesinde birlikte olmak, ortak duyguları paylaşmak ve beraber başarmanın mutluluğunu yaşamaktı. Örnek bir organizasyonun altına imza attık hep birlikte. Bunun için tüm komşularıma tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler