TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBaşakşehir'deki son metruk bina da yıkıldı

Başakşehir’deki son metruk bina da yıkıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Başakşehir’deki son metruk bina bugün yıkıldı. Binanın yıkımı öncesi konuşan Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, “Bugün, bu yıkım işleminden sonra, Başakşehir’deki metruk binaları sıfırladığımızın müjdesini vermek için buradayız” dedi.

Başakşehir’de madde bağımlılarının barınak olarak kullandığı son metruk bina da bugün yıkıldı. Başakşehir Ziya Gökalp Mahallesi Boncuk Sokak’ta bulunan binanın yıkımına, Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik, Başakşehir İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin de katıldı. 

“UYUŞTURUCUYLA MÜCADELENİN BİR BOYUTU METRUK BİNALAR”

Basaksehirdeki son metruk bina da yikildiz - yerel haberler - haberton
Başakşehir’deki son metruk bina da yıkıldı

Yıkım öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, “Biz uyuşturucuyla mücadelemizi güçlü ve çok yönlü şekilde devam ettiriyoruz. Hemen hemen herkesin katkısını sağlayarak mücadelede çok güzel yerlere geldiğimizi ifade etmek isterim. Uyuşturucuyla mücadelenin bir boyutu da metruk binalar. Başakşehir mutluluğun simgesi modern bir kent. Metruk bina konusunda son 3 yılda aldığımız mesafe çok önemli. Bugün, bu yıkım işleminden sonra, Başakşehir’deki metruk binaları sıfırladığımızın müjdesini vermek için buradayız” diye konuştu.

Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik de yaptığı açıklamada, “Biliyorsunuz böyle mekanlar, suça bulaşmış insanların mesken olarak kullandığı yerler. Biz bunları ortadan kaldırdığımız zaman vatandaşlarımızın daha huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamlarını sağlamış olacağız” dedi. Bir bölge sakini, yıkımı yapılan metruk binaya madde bağımlıların sürekli geldiğini ve şimdi mahallede huzur bozduklarını söyledi. Açıklamaların ardından Kaymakam Uğur Turan’ın telsizle operatöre talimat vermesiyle son metruk bina da yıkıldı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler