TRY - Türk Lirası
EUR
18,5250
USD
17,9489
GBP
21,9075
CNY
2,6612
24 C
Ankara
23.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
11 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBaşakşehir'de kaçak hafriyat dökümüne tepki

  Başakşehir’de kaçak hafriyat dökümüne tepki

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Başakşehir Altınşehir Mahallesi sakinleri kaçak hafriyat dökümü nedeniyle şikayetçi. Mahalle hafriyat döküm sahasına dönmüş durumda. Kaçak hafriyat dökenler çevredeki uyarı tabelalarına da aldırış etmiyor.

  Altınşehir İstiklal Caddesi’nde kaçak hafriyatı önlemek için konulan İBB’ye ait bir tabelada, ‘Bu alan 24 saat kamera ile izlenmektedir, hafriyat atığı dökenlere yasal işlem uygulanacaktır’ uyarısı yapılmasına rağmen, çevrede kamera sistemi olmadığı öne sürüldü.

  Bunu fırsat bilen bazı kamyon şoförleri ise tam da tabelanın bulunduğu alana kaçak döküm yapıyor. İstiklal Caddesi’nde farklı yerlerde hafriyat atıklarının sürekli olarak döküldüğü gözlendi. 

  “KAMERANIN TABELASI VAR KAMERA YOK” 

  Altınşehir’de oturduğunu belirten Ahmet Keser “Burada çok fazla hafriyat atığı var. Kamyon şoförlerine buraya dökmek kolay geliyor. Bu durumdan çok rahatsız oluyoruz ve engellenmesini istiyoruz. Denetim yok,  tabelada yazıyor ama, kamera yok. 30 senedir burada yaşıyorum ama, herhalde hayali bir kamera var burada. Kamera olsa etkili olur” dedi.

  Basaksehirde kacak hafriyat dokumu 1 - yerel haberler - haberton
  Başakşehir’de kaçak hafriyat dökümü

  “BİZİM DE ADIMIZI KİRLETİYORLAR” 

  Hafriyat kamyonu şoförü Metin Sapancı “Hafriyatlar normalde döküm sahasına gidiyor. Döküm sahasına giriş ücreti pahalı, mazot pahalı. Döküm alanına giriş ücreti 700-800 TL. Etrafa hafriyat atığı dökenlerden biz de rahatsızız. Bizim ismimizi de kirlettikleri için rahat çalışamıyoruz. Bu kaçak döküm yapanların büyük kısmının belediyede kayıtları yok. Ormanın içine dökenler kaçak. Takip cihazı olsa, onu yapamaz kesinlikle. Bizim arabalarımızda, takip cihazı var. Damperi kaldırdığın anda, belediye görür. Her sene o takip cihazının kontrolü var. Bu yaptıklarına değer mi? Vicdanen buna değer mi?” diye konuştu. 

  YARIMBURGAZ MAĞARASI ÇEVRESİ KAÇAK DÖKÜM ALANIYDI 

  Öte yandan Altınşehir’de bulunan Eski Taş Çağı’nda yerleşim yeri olan Yarımburgaz Mağarası’nın çevresine kaçak hafriyat atıkları döküldüğü ortaya çıkmıştı. Tarihi mağarada koruma önlemleri alınmadığı için kamyon şoförlerinin yakın çevresine hafriyatları boşaltabildikleri belirlenmişti. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler