TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBaşakşehir’de Afet Destek Merkezi oluşturuldu

Başakşehir’de Afet Destek Merkezi oluşturuldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Başakşehir Arama Kurtarma Afet Yönetimi (BAŞAKAY) ekibini ve çeşitli iş makinelerini bölgeye gönderen Başakşehir Belediyesi, ilçedeki akrabalarının yanına gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için Afet Destek Merkezi oluşturdu.

Yediden yetmişe binlerce ilçe sakini, bölgede ihtiyaç duyulan acil yardım malzemeleri için toplama merkezlerinde gece geç saatlere kadar çalıştı. Bugüne kadar kıyafetten ısıtıcıya, bebek bezi ve mamadan hijyen malzemelerine kadar her türlü ihtiyaç malzemesiyle hazırlanan 100 yardım tırı bölgeye ulaştırıldı.  

Son olarak ilçedeki akrabalarının yanına gelen depremzedeler için Kayaşehir 10. Bölge’deki Gençlik Oyunları Tanıtım Ofisi’ni Başakşehir Afet Destek Merkezi’ne dönüştürüldü. İlçeye gelen depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için hazırlanan merkezde incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Kahramanmaraş merkezli depremlerle yüreğimiz dağlandı. Depremin ilk anından itibaren BAŞAKAY kurtarma ekiplerimizi deprem bölgesine yönlendirdik. Gerekli ihtiyaçların belirlenmesi üzerine Başakşehirli komşularımızla birlikte 10 ilimiz için tek yürek olduk” dedi.

Basaksehirde afet destek merkezi olusturuldua - yerel haberler - haberton
Başakşehir’de afet destek merkezi oluşturuldu

“MERKEZDE İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK ÜRÜNLER VAR”

Üç yardım toplama alanında çalışmaların sürdüğünü belirten Kartoğlu, “İstanbul’a gelen depremzede vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Burada giyecekten hijyen malzemelerine kadar ilk etapta ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri gelip alabilirler” ifadelerini kullandı. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler