TRY - Türk Lirası
EUR
16,8485
USD
15,9350
GBP
19,9107
CNY
2,3808
13.5 C
Ankara
16.6 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBaşakşehir’de 5’inci millet bahçesi

  Başakşehir’de 5’inci millet bahçesi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçeye kazandırılacak yeni millet bahçesindeki çalışmaları yerinde inceledi. Kartoğlu, “Japon parkı konseptinde hazırladığımız millet bahçemizin 78 bin metrekarelik ilk etap çalışmalarına başladık” dedi.

  Başakşehir Belediyesi, ilçe genelindeki yeşil alan miktarını artırmak için yeni alanlar oluşturmaya devam ediyor. Başakşehir , Kayaşehir, Hoşdere ve Ayazma Millet Bahçesi’nin ardından Çam ve Sakura Millet Bahçesi için de çalışmalara başlandı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

  TAMAMLANDIĞINDA 350 BİN METREKARE OLACAK

  Basaksehirde 5inci millet bahcesi 1 - yerel haberler - haberton
  Başakşehir’de 5’inci millet bahçesi 1

  Başakşehir’e devasa bir millet bahçesi daha kazandıracaklarını söyleyen Kartoğlu, “Başakşehir Mahallesi’nde yapımına başladığımız millet bahçemiz, Gökova Caddesi’nden başlayacak ve Manavgat Sokak’ta son bulacak. İsmini de Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nden alacak. Menekşe deresi çevre düzenlemesi kapsamında, üç etaptan oluşacak Çam ve Sakura Bahçesi tam 350 bin metrekare büyüklüğünde olacak” ifadelerini kullandı.

  JAPON PARKI KONSEPTİNDE HAZIRLANIYOR

  Basaksehirde 5inci millet bahcesi 2 - yerel haberler - haberton
  Başakşehir’de 5’inci millet bahçesi 2

  Çam ve Sakura Millet Bahçesi’nin 78 bin metrekarelik ilk etabında çalışmaların başladığını belirten Kartoğlu, “Millet bahçemizi Japon parkı konseptinde hazırlıyoruz. İçerisinde çam ve sakura ağaçlarının yanı sıra akçaağaç, süs erikleri, süs elması, manolya ağacı türleri olacak. Meşe, bambu, huş, sığla, iğde, dişbudak, ıhlamur, söğüt, armut, sumak gibi ağaç türlerimiz de olacak” diye konuştu.

  İlçe sakinlerinin yeni buluşma adresinin Çam ve Sakura olacağını ifade eden Başkan Kartoğlu, “Millet bahçemizde çocuk oyun alanlarının yanı sıra doğa dostu Başakşehirliler için bisiklet parkuru, yürüyüş yolu kaykay, paten, macera parkı ve amfi alanlarımız da olacak” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler