16.4 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBaşakşehir Belediyesi peyzaj mimarlarını unutmadı

  Başakşehir Belediyesi peyzaj mimarlarını unutmadı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Başakşehir Belediyesi, estetik dokunuşlarıyla yeşil alanlara daha fazla renk katan peyzaj mimarlarını 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarları Günü’nde unutmadı.

  Yaptıkları çalışmaları anlatan Park ve Bahçeler Müdürlüğü peyzaj Mimarı Nuray Çakar, “Başakşehir’de yeşil doğanın sürdürülebilirliğini sağlamayı ilke edinerek çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

  Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli peyzaj mimarları, 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü kapsamında çalışmalarını anlattı. Peyzaj mimarlarından Nuray Çakar, “Peyzajı, ilk bakışta çevremizde gördüğümüz doğal ve kültürel elemanların kompozisyonu şeklinde tanımlayabiliriz. Peyzaj mimarlığı ise doğayı şehre entegre eden ve yapısal donatılarla onu kullanılabilir hale getiren bir meslek grubudur” diye konuştu.

  “KENTİ DOĞAYLA BİRLEŞTİRİYORUZ”

  Günümüzde hızla artan nüfus ve kentleşmenin insanı doğadan uzaklaştırdığına dikkat çeken peyzaj mimarı Nuray Çakar, “Bunun sonucunda, stresli şehir hayatı ile betonlaşmış kent dokusundan uzaklaşarak sağlıklı bir yaşam sürme ve doğaya yönelme fikri önem kazanmıştır. Bu noktada bahsedilen olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına peyzaj mimarları olarak devreye biz giriyoruz” ifadelerini kullandı.

  Başakşehir’de yeşili korumak ve sürdürebilir hale getirmek için canla başla çalıştıklarını ifade eden Çakar şu ifadeleri kullandı:

  “Bizler Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli peyzaj mimarları olarak ilçemizdeki park ve yeşil alanlarda periyodik bakım çalışmaları ile uygun olan noktalarda çevre düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Kişi başına düşen 21 metrekare yeşil alana sahip ilçemizde yeşil doğanın sürdürülebilirliğini sağlamayı ilke edinerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Böyle bir günde bizleri unutmayan Başkan Yasin Kartoğlu’na teşekkür ederiz.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler