TRY - Türk Lirası
EUR
19,626
USD
18,638
GBP
22,809
CNY
2,666
6 Aralık 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerBaşakşehir 7'nci Spor Ligi final yaptı

Başakşehir 7’nci Spor Ligi final yaptı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Başakşehir Belediyesi’nin bu yıl yedincisini düzenlediği Spor Ligi, Şehit Erdem Özçelik Stadı’nda düzenlenen final programıyla son buldu.

Spor Ligi’ni yedi yıldır düzenlediklerini hatırlatan Kartoğlu, “Spor eğitimi verdiğimiz çocuklarımızı, 2014’ten bu yana Başakşehir Spor Ligi’nde buluşturuyoruz. Yarışma kültürü kazanmalarını sağlıyoruz. Yıl boyunca futbol, basketbol, tekvando, satranç, masa tenisi ve badminton olmak üzere 6 branşta 231 spor ligi müsabakası düzenledik. Çocuklarımız, bu turnuvalarda hem aldıkları eğitimleri müsabaka ortamında gösterme imkânı buldu hem de maç yapma alışkanlığı kazanarak eksik yanlarını tamamladı” diye konuştu.

“HER MAHALLEYE BİR SPOR PARKI”

Kartoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sadece dereceye girenleri değil, turnuvalarda yer alan tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum. Kendine güvenen, çevresine saygılı ve değerlerine bağlı nesiller olarak yetişmeniz için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunun için ‘Her mahalleye bir spor parkı’ sloganıyla tüm mahallelerimize yeni spor tesisleri kazandırdık.”

“ERKEN YAŞTA SPOR ALIŞKANLIĞI KAZANDIRIYORUZ”

Ligi’i çocukların spor yapma alışkanlığı kazanması amacıyla başlattıklarına işaret eden Kartoğlu, “Çok şükür, her yıl bin beş yüz çocuk ve gencimizi Ligimizde bir araya getiriyoruz. Çocuklarımıza bir yandan yarışma ve rekabet heyecanını diğer yandan da paylaşmanın ve dostluğun sevincini yaşatıyoruz. Spor parklarımızda genç yetenekler, geleceğin yıldızları ve şampiyon sporcuların yetiştiğini görmek bizleri ayrıca mutlu ediyor” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler