TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
15.3 C
Ankara
17.7 C
İstanbul
19 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBartın'da selde su basan okullar temizleniyor

Bartın’da selde su basan okullar temizleniyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bartın’da selde su basan okullar, AFAD koordinasyonunda çevre illerden getirilen iş makineleriyle jandarma ve belediye ekipleri tarafından temizlenmeye başlandı.

Kentte meydana gelen selde, Bartın Irmağı’nın yükselmesiyle Kemerköprü Mahallesi’nde bulunan 15 Temmuz Şehitler İlkokulu ile Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Borsa İstanbul Ortaokulu’nu su bastı. Okulların bodrum katları ve 1’inci kat seviyesine çıkan sel suları, eşyalara hasar verdi. Sel sularının çekilmesiyle okullarda temizlik çalışmaları da başlatıldı.

Bartinda selde su basan okullar temizleniyor 1 - yerel haberler - haberton
Bartın’da selde su basan okullar temizleniyor

AFAD koordinasyonunda çevre illerden getirilen iş makineleriyle yürütülen temizlik çalışmalarına Bartın İl Jandarma Komutanlığı’ndaki jandarma ve belediye ekipleri de destek oldu. Borsa İstanbul Ortaokulu’ndaki temizlik çalışmalarına katılan jandarma ekipleri, önce sel sularıyla çamurla kaplanan malzemeleri dışarı çıkardı. Sınıflardaki çamurları tazyikli su ile temizleyen jandarmaya, belediye temizlik ekipleri de destek verdi. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler