TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamBanka kredisiyle aldığı ev depremde çöktü

Banka kredisiyle aldığı ev depremde çöktü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Malatya’da banka kredisiyle aldığı evi depremde çöken ve son anda sağ kurtulan Fatma (60), eşi Abdurrahman (61) Milisoğlu, 5 çocuğu ve 2 torunu ile Van’ın Erciş ilçesine gelerek Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurduna yerleşti.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem, tüm Türkiye’yi yasa boğarken, depremzedeler için ülkenin dört bir yanında yardım seferberliği başlatıldı. Depreme Malatya’nın İstasyon Mahallesi’nde yaşadıkları, 5 katlı apartmanın 4’üncü katında uykudayken yakalanan Fatma Milisoğlu, eşi Abdurrahman Milisoğlu, 5 çocuğu ve 2 torunu ile son anda sağ kurtuldu. Depremden dolayı Van’ın birçok otelinde kapılar, depremzedelere açılırken, Milisoğlu ailesi de Van’ın Erciş ilçesine gelerek KYK yurduna yerleştirildi. 

Banka kredisiyle aldigi ev depremde coktub - yaşam - haberton
Banka kredisiyle aldığı ev depremde çöktü

Yaşadıklarını anlatan Fatma Milisoğlu, “Depremde yakınlarımı kaybettim. Deprem olduğunda hepimiz uyuyorduk. Sarsıntı çok şiddetliydi. Çocuklarım ve 2 torunumu alarak dışarı kaçtık. Evimizi 3,5 yıl önce bankadan çektiğimiz kredi ile almıştık. Son taksitini ödemiştik, deprem oldu. Ev bize nasip olmadı. Yine de Allah’a şükürler olsun ki eşim ve çocuklarımla sağ salim kurtulduk. Deprem sonrası devletimiz bize çadır ayarladı. Daha sonra bizi Erciş Kredi Yurtlar Kurumu’na yerleştirdiler. Allah devletimizden razı olsun” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler