TRY - Türk Lirası
EUR
17,5202
USD
16,8080
GBP
20,3413
CNY
2,5086
20.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
28 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaYazarlarBalkondan bakıp, evde göbek besliyorum

  Balkondan bakıp, evde göbek besliyorum

  Ela Danış
  Ela Danışhttps://haberton.com/
  Ela Danış, 1987 İzmir doğumlu, bugüne kadar kazanmış olduğu tüm bilgi ve becerileri başkalarına aktarmayı hedefleyen ve bu hedefler doğrultusunda ilerleyen birisi.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bizi bekleyen yeni yaşam; göbek yağlı, baldırlar sallanıyor, kalçada çok hoş gözükmeyen selülitler ve bitip gitmeyen şişkin bir hayat.

  Televizyonun karşısına geçip TLC ağır yaşamları izlerken buluyor musunuz kendinizi? Sizin elinizde ne var? Hamburger mi yoksa cips mi? Adınız zayıf soyadınız şişman olsa tercihiniz ne olur du? Hangi isim hoşunuza gider?

  Hamburger mi, brokolimi?
  Pizza mı, salata mı?
  Et mi, marul mu?

  Sizde yiyip içip kilo almayanlara sinir oluyor musunuz? Su içsem yarıyor, resmen aç yaşıyorum diyenlerden misiniz? Türk kaslarınızın yerini yağlar mı aldı?

  Yaz geldi tatile gideceğiz hadi rejim yapalım. Evleniyorum gelinlik giymem lazım hadi diyet yapalım.
  Anne oldum, çocuk yaptım bu kilolar nasıl gidecek hadi detoxa başlayalım. Bir günden bir şey olmaz, yarın diyete başlarım, rejimdeyim ama bu böreği yemeliyim. Yumurta diyeti, dukan diyeti, yok Fransız askısı alın size patates baskısı.

  İlla sıfır beden olmamız gerekmiyor ama olanları da kıskanmıyor değiliz. Vücudunuzun balık etli olması da bu sezon ses getiriyor artık sıfır bedenler out. Bizi bekleyen yeni yaşam; göbek yağlı, baldırlar sallanıyor, kalçada çok hoş gözükmeyen selülitler ve bitip gitmeyen şişkin bir hayat.

  Balkondan bakıp, evde göbek besliyorum
  Balkondan bakıp, evde göbek besliyorum

  Merdivenden çıkarken zorlanıyor asansör mu kullanıyorsunuz? Çok kilolusunuz ve mide ameliyatı geçirmek mi istiyorsunuz? Yoksa G5 cihazı mucizelere mi tanık oluyor. Hayır hayır liposuction yaptırmalısınız. Yarım saat içinde yağlarınızdan kurtulabilirsiniz tabiki ciddi paralar karşılığında.

  Giyemediğimiz dar taytlar, açamadığımız göbekler, mini mini elbiseler, derin sırt bacak ve göğüs dekolteleri… Yoksa giymediğiniz için özeniyor muyuz hiç sanmıyorum. Günümüzde artık herkes her şeyi giyiyor. İnsan vücut tipine yakışanı giydi mi o kilolar zaten kendi kendini kamufle ediyor.

  Çoğu insan kilolu insanların tayt giymesini, bikini giymesini, göbeği açık dolaşmasını kaldıramıyor. Özgüven tavan yapmış misali. Bende çirkin insanların prenses gibi ortalarda dolaşmasını kaldıramıyorum. O yüzden kilolu insanların en azından gösterecek yağları olduğunu düşünüyorum.

  Hey adamım senin sorunun koca kafanın koca kaçından büyük olması. Biliyorsunuz ki artık birine şişko diyemiyoruz. Hem alınıp üzülüyor hemde o kişiyi rencide etmiş oluyoruz. Hakaret niteliğinde sayılıyor ve para cezası var diye biliyorum. Şişko yerine kilolu kelimesini kullanmalıymışız.

  Şişko, şişman, obez, obezite, kilolu, vb. kelimenin anlamını ne kadar düzeltirsek düzeltelim vücudumuz yağlı ve kendimizi çirkin hissetmemize neden oluyorsa bu kelimelerin daha sıkılaştırmış güzel cümleler içinde kullanmamız pek de bir şey teşkil etmiyor. Hey bayan çok kilolusunuz deyince ağlamayacağımayım yani.

  Bizi bekleyen yeni yaşam; göbek yağlı, baldırlar sallanıyor, kalçada çok hoş gözükmeyen selülitler ve bitip gitmeyen şişkin bir hayat.
  Bizi bekleyen yeni yaşam; göbek yağlı, baldırlar sallanıyor, kalçada çok hoş gözükmeyen selülitler ve bitip gitmeyen şişkin bir hayat.

  Diyetlere gelince her diyeti yaptım ama zayıflamadım bilinçsiz yapılan özellikle sabah aç kalınan diyetler asla işe yaramıyor. Uzun süre balkondan bakmak istemiyorsanız, sevgiliniz balkonunuzu yastık yerine kullansın istemiyorsanız uzman bir diyetisyenden yardım alınmalı. Alamıyorsanız kendi diyet listenizi ortaya çıkartın yemekle ve yememekle değil ama dans ederek, ama yürüyerek ve birbirinizi teşvik ederek.

  Hayvansal gıda tüketmemiz şişkinliğe neden olabilir. Süt ve süt ürünleri, yediğimiz bazı meyveler alerjik sorunlara neden olabilir. O ot yararlı, bu ot faydalıdır diye fazla tüketip karıştırmayın. Ciddi sağlık sorunları oluşturmayın. Vücudunuzu tanıyın ve hareketsiz kalmayın.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler