TRY - Türk Lirası
EUR
15,2567
USD
13,5248
GBP
18,2805
CNY
2,1392
-5 C
Ankara
-0.1 C
İstanbul
3.5 C
İzmir
26 Ocak 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatBalkan Müzik Festivali 'Yerden Göğe' sergisiyle başladı

  Balkan Müzik Festivali ‘Yerden Göğe’ sergisiyle başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Balkan Müzik Festivali, Edirne Büyük Sinagogu’nda ressam Şaban Tuncer’in ‘Yerden Göğe’ adlı sergisiyle başladı

  Edirne’de, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Edirne Belediyesi, Trakya Üniversitesi ve Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü iş birliğiyle hazırlanan ve klarnet sanatçısı Serkan Çağrı’nın başkanlığını yaptığı Trakya Kültür ve Sanat Vakfı’nın (TRAKSEV) organize ettiği ‘Balkan Müzik Festivali’, Edirne Büyük Sinagogu’nda başladı.

  Kentte ilki 2018 yılında gerçekleştirilen, geçen yıl koronavirüs nedeniyle yapılamayan 3’üncü Balkan Müzik Festivali, Edirne Büyük Sinagogu’nda ressam Şaban Tuncer’in ‘Yerden Göğe’ adlı sergisiyle başladı. Serginin açılışına Edirne Vali Vekili Yusuf Güler, Belediye Başkanı Recep Gürkan, TRAKSEV Başkanı, ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı ile çok sayıda davetli katıldı.

  Serginin açılışına edirne vali vekili yusuf güler, belediye başkanı recep gürkan, traksev başkanı, ünlü klarnet sanatçısı serkan çağrı ile çok sayıda davetli katıldı
  Serginin açılışına Edirne Vali Vekili Yusuf Güler, Belediye Başkanı Recep Gürkan, TRAKSEV Başkanı, ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı ile çok sayıda davetli katıldı

  Açılışta konuşan Edirne Vali Vekili Yusuf Güler, festivalin Edirne’nin kültür ve sanat hayatına güç kattığını dile getirdi. Güler, “Edirne’yi kültür- sanat ve sportif etkinliklerin merkezi yapma yolunda tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve yerel yönetimlerimizle çok ciddi projeler üretiyoruz. Bu konuda bize destek sağlayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum başta Edirne halkı olmak üzere. Serkan Çağrı da sanatını toplum için ortaya koyan bir sanatçımız” diye konuştu.

  Serginin açılışına edirne vali vekili yusuf güler, belediye başkanı recep gürkan, traksev başkanı, ünlü klarnet sanatçısı serkan çağrı ile çok sayıda davetli katıldı
  Serginin açılışına Edirne Vali Vekili Yusuf Güler, Belediye Başkanı Recep Gürkan, TRAKSEV Başkanı, ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı ile çok sayıda davetli katıldı

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Serkan Çağrı’nın Edirne’nin yetiştirdiği çok değerli bir sanatçı olduğunu ifade etti. Gürkan, kentte tüm kurumların sanatı geliştirmek için çalışmalar yaptığını dile getirdi.

  Trakya Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı Başkanı Serkan Çağrı ise vakıf olarak müziğe ve sanata katkı sağlamak için çaba sarf ettiklerini kaydetti. Çağrı, festivalin güzel geçmesi temennisinde bulunurken, Edirne ve Balkanların kültür ve sanatını tüm dünyaya tanıtmak için çalışmaya devam edeceklerine dikkat çekti.

  Serginin açılışının gerçekleştirildiği etkinlikte, daha sonra caz sanatçısı Anıl Şallıel & 166 Days Balkan Jazz Project konseri düzenlendi. Çok sayıda davetlinin katıldığı konseri izleyenler, yaklaşık 1 saat boyunca müziklerle doyasıya eğlendi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler