16.5 C
Ankara
19.8 C
İstanbul
21 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri - Son DakikaBalkan Dağ Koşusu Şampiyonası'na dağlarda hazırlanıyor

  Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’na dağlarda hazırlanıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Berfin Barışer (20), 15 Mayıs’ta Romanya’da yapılacak Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’na Muş’un dağlarında hazırlanıyor.

  Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından Alanya’da gerçekleştirilen Türkiye Dağ Koşusu Şampiyonası’nda 3’üncü olan Berfin Barışer, milli takım formasıyla 15 Mayıs’ta Romanya’da yapılacak Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’na katılacak. Malazgirt ilçesinde yaşam sürdüren Saliha ve Mehmet çiftinin 8 çocuğundan biri olan Berfin, antrenmanlarında günde 30 kilometre koşup, 2 bini aşkın yüksek rakımlı dağlara tırmanıyor.

  Tamamen doğal ortamda, koyun ve kuzuların içinde antrenmanlarını kesintisiz şekilde sürdüren Berfin, sporcu arkadaşlarıyla bir yandan da çobanlara yardımcı oluyor. Antrenman sırasında hayvan sürülerinin önünün çevrilmesine yardımcı olan Berfin, zaman zaman kucakladığı kuzuları severek, moralini üst seviyede tutuyor. Özellikle kentin dik yamaçlı dağlarında zorluklara göğüs geren Berfin, başarılı performans sergiliyor. Berfin, Romanya’da Ay-Yıldızlı Türk Bayrağını göndere çektirip, İstiklal Marşı’nı okutmayı hedefliyor.

  Balkan dağ koşusu şampiyonası'na dağlarda hazırlanıyor
  Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’na dağlarda hazırlanıyor

  BERFİN, ROMANYA’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

  Antrenörü Özkan Yurtdaş’ın gözetiminde hummalı şekilde antrenmanlarını sürdüren Berfin, 10 yıldır atletizm sporuyla ilgilendiğini belirtti. Özellikle dağ sporunu tercih ettiğini söyleyen Berfin, yaptığı açıklamada, “En son yaptığım başarı Türkiye şampiyonası ve Balkan 2’nciliği. Şu anda da 15 Mayıs’ta Romanya’da yapılacak olan Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’na katılacağım ve ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim. Sonraki hedeflerim ise dünya dağ şampiyonasına katılmak ve orada da aynı şekilde ülkemi en iyi şekilde temsil edip, dağ şampiyonu olmak istiyorum. Umarım yapabilirim, başarabilirim” dedi.

  ‘EN İYİ ŞEKİLDE ANTRENMANLARIMIZI YAPIYORUZ’

  Berfin barışer (20), 15 mayıs'ta romanya'da yapılacak balkan dağ koşusu şampiyonası'na muş'un dağlarında hazırlanıyor.
  Berfin Barışer (20), 15 Mayıs’ta Romanya’da yapılacak Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’na Muş’un dağlarında hazırlanıyor.

  Antrenmanlarının doğal ortamda geçtiğini anlatan Berfin, “Çobanlar bizden koyunların önünü çevirmemizi istiyor, bizler de antrenman sırasında koyunların önünü çeviriyoruz. Çok iyi geçiyor antrenmanlarımız. Sürekli dağlardayız. Doğal ortamlarda gidip, geliyoruz. Yapabildiğimiz kadar en iyi şekilde antrenmanlarımızı yapıyoruz” diye konuştu.

  HEDEF, DÜNYA DAĞ ŞAMPİYONASI

  Berfin’in antrenörü Özkan Yurtdaş ise “Sporcularımızla birçok başarı elde ettik. Bu başarıların en sonuncusu, Berfin’in Balkan Dağ Şampiyonası’nda milli takıma seçilmesidir. 15 Mayıs’ta Romanya’da yapılacak olan Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için gayrette bulunuyoruz. Antrenmanlarımızı dağlarda gerçekleştiriyoruz. Bunun ardından hedefimiz ise, dünya dağ şampiyonasına hazırlanmak” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler