TRY - Türk Lirası
EUR
18,2211
USD
18,5466
GBP
20,6888
CNY
2,6139
22.9 C
Ankara
26 C
İstanbul
28.6 C
İzmir
30 Eylül 2022, Cuma
Ana SayfaÖne ÇıkanBalıklı Rum Hastanesi'nde yangın

Balıklı Rum Hastanesi’nde yangın

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi’nde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor.

Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi’nde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, hastalar tahliye ediliyor. Tahliye edilenler, Topkapı Üniversitesi Topkapı Üniversitesi Kazlıçeşme Yerleşkesinin bahçesine getirildi. Yangına havadan da müdahale ediliyor. 

Balikli rum hastanesinde yangin 1 - öne çıkan - haberton
Balıklı rum hastanesi'nde yangın 1

“YANGININ SEBEBİNİ BİLMİYORUZ”

Hastane önünde açıklama yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya” Yaralı ya da can kaybı söz konusu değil. Yangının sebebini şuan bilmiyoruz. İtfaiye ekiplerinin vereceği rapor yangını sebebini ortaya koyacak. 104 yaşlı ve hasta tahliye edildi” dedi.

CAN KAYBI VE YARALANAN YOK

Balikli rum hastanesinde yangin 2 - öne çıkan - haberton
Zeytinburnu balıklı rum hastanesi’nde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor.

Yerlikaya ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu geldi. Burada açıklama yapan Vali Ali Yerlikaya, “Hepimize büyük geçmiş olsun. Canla ilgili bir sıkıntımız, kaybımız, yaralanan vatandaşımız söz konusu değil. İtfaiye yetkililerinden aldığımız bilgi şu an için sebebini bilmiyoruz. Yangın tamamen kontrol altına alınıp soğutma çalışmalarından sonra yapılan incelemeler verecekleri rapor, yangının sebebini ortaya çıkaracak. Şu anda ilgilendiğimiz yangının çatıda başladığı ve söndürme çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını ifadelerini kullandı. 

104 HASTA DA TAHLİYE EDİLDİ

Hastanede yatan hasta sayısıyla ilgili Balıklı Rum Hastanesi’nin başhekimi Stati Leana, toplam hasta sayısının 104 olduğunu ifade etti.

Vali Ali Yerlikaya da, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri burada, AFAD burada. Orman Bölge Müdürlüğü Yangın Söndürme Helikopteri burada. İtfaiyenin yanında sağlık il müdürlüğümüz ambulanslarımızla beraber tahliye çalışmalarımızı da tamamladık. Hepimize büyük geçmiş olsun. 62 yaşlımız vardı. Bunların hepsi tahliye oldu. 42 kadar da yatan hastamız vardı. Bir bölümümüzde rehabilitasyon, yaşlılarımızın bakım yeri var. Toplam 104 vatandaşımız var. Bu tescilli yapıyı en kısa zamanda eski haline getirmek üzere Kültür ve Turizm Bakanlığımız, valiliğimiz hep beraber el birliğiyle buradaki yaraları sarmak da bizim boynumuzun borcu” diye konuştu. 

Balikli rum hastanesinde yangin 3 - öne çıkan - haberton
Hastane önünde açıklama yapan i̇stanbul valisi ali yerlikaya” yaralı ya da can kaybı söz konusu değil. Yangının sebebini şuan bilmiyoruz. İtfaiye ekiplerinin vereceği rapor yangını sebebini ortaya koyacak. 104 yaşlı ve hasta tahliye edildi” dedi.

YAKIN ZAMAN İÇİNDE KONTROL ALTINA ALINACAK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da, “Ahşap çatısında çıkan yangın binanın tüm çatılarına yayılmış biçimde. İtfaiyemiz haber geldiği andan itibaren müdahaleye başladı. Sayın Valimizle beraber koordinasyon içerisindeyiz. Burada 78 araç, 215 personeli var. Esas olan hastaların tamamen tahliye edilmiş olması. Önemli olan da o. Süreci yakın bir zaman içinde arkadaşlarım kontrol altına alınacağını ifade ediyorlar” dedi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler