TRY - Türk Lirası
EUR
20,378
USD
18,820
GBP
22,674
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıBalıkesir'de simit kaç lira oldu

Balıkesir’de simit kaç lira oldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Balıkesir’de 1 lira 75 kuruş olan 110 gram simit, 2 lira oldu. 

Akbulut, “Nereye giderseniz gidin en gramajlı simit Balıkesir’dedir. Biz de isteriz daha ucuza satmak, ama maliyetler ağır olduğu için bu zam oldu” dedi.

Balıkesir Fırıncılar ve Unlu Mamüller İmalatçıları Odası, zam kararı aldı. Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin onayının ardından 1 lira 75 kuruşa satılan 110 gram simidin fiyatı 2 liraya yükseltildi. Yeni fiyat listesi iş yerlerine asıldı. Yapılan zamla simit fiyatları Ege ve Marmara Bölgesi’ndeki birçok ilden daha yüksek düzeye gelmiş oldu. Simitçi esnafı girdi maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle zamdan memnun kalırken, vatandaşlar ise 25 kuruşluk zamma tepki göstermedi, simidin lezzetinden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

‘MECBUREN ZAM YAPMAK ZORUNDA KALDIK’

Oğuzhan Akbulut, zam kararını daha önceden aldıklarını, koronavirüs salgını nedeniyle uygulamanın biraz gecikmeli olduğunu belirterek, “Nereye giderseniz gidin en gramajlı Balıkesir’dedir. Biz de isteriz daha ucuza satmak, ama maliyetler ağır olduğu için bu zam oldu” dedi.

Balıkesir’de 1 lira 75 kuruş olan 110 gram simit, 2 lira oldu.  

‘BİZİM SİMİDİMİZ BÜYÜK VE KALİTELİ’

Kafe sahibi Hayati Ekici ise, “110 gramı 2 lira oldu. Ancak Balıkesir’deki fırıncılar simidi 120 gramdan aşağıya tutmuyor. 

Kaliteli, gramajı büyük

Diğer şehirlerde 1 lira 75 kuruşa satılanlar ise, 90 gramdan fazla değil. Bizim simidimiz çok kaliteli, gramajı büyük ve bu zam da çok normal. Hatta düşük bile” diye konuştu.

Vatandaşlar ise, mevcut şartlarda 2 liranın uygun olduğunu, bütçelerini mutlaka etkileyeceğini, ancak sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi simidi almaktan vazgeçmeyeceklerini belirtti.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler