TRY - Türk Lirası
EUR
19,316
USD
18,636
GBP
22,375
CNY
2,603
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerBalıkesir İtfaiyesi'nden sel bölgesine yardım

Balıkesir İtfaiyesi’nden sel bölgesine yardım

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Balıkesir İtfaiyesi 5 araç ve 18 personel ile sel bölgesi Sinop’a doğru yola çıktı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Daire Başkanlığına bağlı ekipleri, ülke genelindeki afet olaylarına müdahaleye devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Ekiplerimiz, yurdun her yerinde, ihtiyaç dahilinde görev yapmaya devam ediyor. Yangın bölgelerinde çalışmalarına devam eden ekipler, sel bölgelerine de yardım etmek amacıyla 5 araç ve 18 personel olarak dün gece Sinop’a yola çıktı” dedi. Başkan Yılmaz, 2021 yılı başında verdiği talimatla, “‘Çevrede ne olursa olsun, talimat beklemeden inisiyatif alıp, en yakın ekiplerimiz, her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde direkt gitsin’ demişti.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, şiddetli yağışla birlikte gelen sel felaketinin yaşandığı Batı ve Orta Karadeniz’e destek olmak amacıyla dün gece yola çıktı. Sinop’a doğru yola çıkan Balıkesir İtfaiyesi bünyesinde görev yapan 4’ü dalgıç, 18 personel, beraberinde 1 öncü araç, 2 adet 4×4 arazi aracı, 1 vidanjör ve 1 çok amaçlı vinçli itfaiye aracı olmak üzere 5 araç, 2 kurtarma botu, 6 motopomp, 6 dalgıç pompa ve 1 aydınlatma kulesi ile sel bölgesinde görev yapacak.

Balıkesir İtfaiyesi ekipleri, bölgede bulunan ekiplerle birlikte koordineli olarak sel felaketi nedeniyle yıkılan binalarda devam eden arama-kurtarma faaliyetlerine katılacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı ve aynı zamanda Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği (TİBDER) Başkanı olan Halil Yılmaz’ın koordinesinde; 10 araç ve 28 personelimiz, Milas ve Marmaris’teki yangın söndürme ve soğutma çalışmalarına da devam ediyor. Ekiplerimiz, deneyimli ve nitelikli personeliyle ihtiyaç dahilinde yurdun her yerinde özverili bir şekilde görevini yapıyor” dedi.

Balıkesir İtfaiyesi sel bölgesine yardım için yola çıktı

TALİMAT BEKLEMEDEN HAREKET

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İtfaiye Daire Başkanlığına verdiği talimatla, olası afet durumlarında emir beklemeden müdahale edilmesi için bilgilendirme yapmıştı. Başkan Yılmaz, 2021 yılı başında yaptığı açıklamada, “Emir ikinci tekrarı yapmaya gerek yok. Bir kere söylüyoruz, ‘Çevrede ne olursa olsun, talimat beklemeden inisiyatif alıp, en yakın ekiplerimiz, her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde direkt gitsin.’ Varsın biz boşuna gitmiş olalım. ‘Size gerek yoktu’ desinler. Ama bir hayatı kurtarmak, dakikayla oluyorsa, hiçbir şey beklemeden, bir yerde deprem oldu, bir yerde sel oldu, bir yerde afat var; bununla ilgili İtfaiye Daire Başkanlığımız talimatlı” demişti.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler