TRY - Türk Lirası
EUR
17,7798
USD
18,4748
GBP
19,9489
CNY
2,5811
22.4 C
Ankara
23 C
İstanbul
24.3 C
İzmir
27 Eylül 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriBakırköy Ata Spor Kulübü'nden tarihi başarı

Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden tarihi başarı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Macaristan’ın Eger kentinde düzenlenen Dünya Kulüplerarası Paletli Yüzme Şampiyonası’nda mücadele eden Bakırköy Ata Spor Kulübü sporcuları, organizasyonu; 1 altın, 1 gümüş, 2 bronz madalya ile tamamladı.

Dünya Kulüplerarası Paletli Yüzme Şampiyonası, Macaristan’ın Eger kentinde 25-27 şubat tarihleri arasında düzenlendi. Paletli yüzme branşında birçok defa dünya şampiyonluğu ve dünya rekorlarını elinde bulunduran Bakırköy Ataspor Kulübü sporcuları bu organizasyonda; 1 altın, 1 gümüş, 2 bronz madalya elde ederken, bir de Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Bakırköy ata spor kulübü'nden tarihi başarı
Bakırköy Ata Spor Kulübü’nden tarihi başarı

14 sporcu, 2 antrenör ve 2 yönetici ile katıldıkları şampiyonanın 4×100 bayrak yarışında Bülent Akgün, Muhammet Baran İşcan, Ali Buğra Yiğit ve Ege Yankı Güneş’ten oluşan takım Türkiye’ye altın madalya kazandırdı. Takım halinde şampiyon olan ve altın madalya allan 4×100 metre bayrak takımının yanı sıra Derin Toparlak 800 metrede ikinci olarak gümüş madalya ve 400 metrede 3’üncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Ege Yankı Güneş, 100 metre bireyselde de yarışarak üçüncülüğü ve bronz madalyayı elde etti. 

Bu sonuçlarla Dünya Kulüplerarası Paletli Yüzme Şampiyonası’nda Bakırköy Ataspor Yüzme Takımı, 69 takım arasından erkeklerde dünya üçüncüsü oldu.

Bakırköy Ataspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Murat Bülbül, şampiyonanın ardından yaptığı açıklamada, “Sporcularımız elde ettiği başarılarla Türkiye’nin gururu oldu. Hepsini başarılarından dolayı tebrik ederim” dedi. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler