TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerBakanlıktan hayvan çadırı ve yem desteği

Bakanlıktan hayvan çadırı ve yem desteği

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Tarım ve Orman Bakanlığı, depremden etkilenen 10 ilde, ahırı zarar gören afetzedelere hayvan çadırı ve yem desteği sağlıyor. Ayrıca sahipsiz hayvanlara mama dağıtılıyor.

Bakanlık, depremden etkilenen illerde hayvanlar için de çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, 10 ilde, ahırı zarar gören afetzedelere hayvan çadırı ve yem dağıtılıyor. Veteriner hekimler sahada depremzedelere ait ve sahipsiz hayvanların tedavi ve kontrolünü sürdürüyor. Ayrıca sahipsiz hayvanlara mama desteği sağlanıyor. Afet bölgesinde, deprem nedeniyle telef olan hayvanlar ve yıkılan ahırlar tespit ediliyor. Bölgeye sevk edilen hayvan çadırları, bakanlığa bağlı ekipler tarafından monte ediliyor. Bugüne kadar deprem bölgesine barınakları zarar gören hayvanlar için bin 523 hayvan çadırı gönderildi.

Bakanliktan hayvan cadiri ve yem destegiz - haberler - haberton
Bakanlıktan hayvan çadırı ve yem desteği

5 BİN 863 TON YEM GÖNDERİLDİ

Bakanlık koordinasyonunda ve gönüllülerin de desteğiyle afet bölgesine 5 bin 863 ton hayvan yemi gönderildi. Ayrıca, depremden etkilenen sokak hayvanlarının bakım ve beslenmeleri için Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü koordinasyonunda temin edilen 43 ton mamanın dağıtımı devam ediyor. Bakanlık personeli veteriner hekimlerin yanı sıra gönüllü veteriner hekimlerin de desteğiyle deprem afetinden etkilenen bölgelerde hayvanların tedavi ve kontrolleri de yapılıyor. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler