TRY - Türk Lirası
EUR
11,3383
USD
9,7300
GBP
13,4060
CNY
1,5244
RUB
0,1390
9.8 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
17 C
İzmir
25 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaBakan Varank kızıl geyikleri gözlemledi

  Bakan Varank kızıl geyikleri gözlemledi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara’da bulunan ormanlarda vahşi yaşam fotoğrafçısı Doğanay Vural ile birlikte kızıl geyiklerin izini sürdü.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Varank, Ankara’nın Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerinde bulunan orman alanlarında, kızıl geyiklerin peşinde bir gün geçirdi. Varank’ın görüntüleri, Doğanay Vural’ın YouTube kanalında yayınlandı. Videoda, Varank ile Vural’ın ormanlarda geçirdikleri bir gün anlatıldı. Bakan Varank, videoda, “Doğa aşığı olan aynı zamanda doğayı insanlara tanıtmaya çalışan Doğanay ile hafta sonu güzel bir vakit geçirdik. Ankara‘ya çok yakın mesafelerde Kızılcahamam’da ve Çamlıdere’de atlara bindik ve fotokapanlar kurduk ve mevsimi itibarıyla çok özel bir deneyim yaşadık” dedi.

  Bakan varank kizil geyikleri gozlemledi 0002 - politika - haberton
  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara’da bulunan ormanlarda vahşi yaşam fotoğrafçısı Doğanay Vural ile birlikte kızıl geyiklerin izini sürdü.

  Fotokapanları toplayan Bakan Varank ve Doğanay Vural, bölgedeki köye giderek muhtar ve köylülerden bilgi aldı. Buradaki sohbette, Çamkoru’da 15 yıl önce yetiştirilerek doğaya bırakılan kızıl geyiklerin Benli Yaylası civarında olduğu belirtildi. Varank, sohbet sırasında, “Doğayı çok seviyorum, çok çalışıyoruz ama arada kaçıyoruz da. Fırsat bulunca çocuklarımızı da götürüyoruz. Ben şimdiki çocuklara çok üzülüyorum. Tavuk görmeden büyüyen, askere giden çocuklar var” diye konuştu. 

  Daha sonra Benli Yaylası’na geçen Varank ve Vural, geyikler için getirdikleri kaya tuzlarını bölgeye bıraktı. Burada Bakan Varank’ın “Fazlası zararlı değil mi?” sorusu üzerine Vural, “Onlar ihtiyacı kadarını kullanıyorlar” dedi. Varank da “İnsan gibi değil yani” sözleriyle karşılık verdi. Tuzlamanın ardından Vural, geyik borusu öttürerek, çiftleşme dönemindeki erkek geyikleri çağırdı. Bakan Varank, bu sırada ses için “Geyikten daha iyi” esprisini yaptı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler