TRY - Türk Lirası
EUR
17,3441
USD
16,9371
GBP
20,1862
CNY
2,5204
26.2 C
Ankara
24.5 C
İstanbul
32 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBakan Varank, Fark Labs Teknoloji Merkezi'ni açtı

  Bakan Varank, Fark Labs Teknoloji Merkezi’ni açtı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Fark Labs Teknoloji Merkezi (TEKMER) açılış törenine katıldı. Açılış töreninde bir konuşma yapan Bakan Varank, “Yüksek teknolojili sektörler başta olmak üzere tüm alanlarda başarılı girişimlerin kurulmasını teşvik ediyoruz” dedi.  

  Sarıyer Maslak’ta Fark Labs Teknoloji Merkezi (TEKMER) saat 14.30’da gerçekleştirilen açılış törenine katılan bakan Varank, “Hükümet olarak bu ülkeye değer katan yatırımcıların, girişimcilerin her daim yanında olduk, bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğiz. Sanayi ve teknoloji stratejimizde kendimize 2023 yılına kadar en az 10 TURKON çıkarma hedefi koymuştuk. Kısa sürede kat ettiğimiz mesafeye bakınca ben açıkçası bunun ulaşılması zor bir hedef olduğunu düşünmüyorum.

  Bakan varank tum alanlarda basarili girisimlerin kurulmasini tesvik ediyoruz 4282 dhaphoto1 - yerel haberler - haberton
  SANAYI VE TEKNOLOJI BAKANI MUSTAFA VARANK FARK LABS TEKNOLOJI GELISTIRME MERKEZI ACILISINA KATILDI. FOTO: YILMAZ OKUR, ISTANBUL, DHA

  Biz de hükümet olarak bu ülkeye değer katan yatırımcıların, girişimcilerin her daim yanında olduk, bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğiz. KOSGEB’in yenilenen İŞGEM, Fark Labs Teknoloji Merkezi destek programı ile teknoloji tabanlı girişimciliğin geliştirilmesine ön ayak olan inkübasyon merkezlerini biz bu dönemde odağımıza aldık. Buralara çok ciddi katkılar sağlıyoruz.

  Bir yandan dijitalleşme, diğer yandan iklim değişikliği ve en sonunda savaş koşulları derken küresel rekabet ortamının tümüyle yeniden şekillendiği, yeni bir dünya düzeninin kurulduğu bir dönmeden geçiyoruz. O nedenle biz de yüksek teknolojili sektörler başta olmak üzere tüm alanlarda başarılı girişimlerin kurulmasını teşvik ediyoruz.

  Milli teknoloji vizyonu ile hazırladığımız sanayi ve teknoloji stratejimizde biz girişimcilik için ayrı bir başlık oluşturduk. Ülkemizi kritik teknolojilerin pazarı değil üreticisi konumuna getirecek kapsamlı politikaları bu stratejimiz çerçevesinde uygulamaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.  

  Sanayi ve Teknoloji bakanı Mustafa Varank konuşmasının ardından Fark Labs Teknoloji Geliştirme Merkezi’nin açılış kurdelesini kesti. Törenin ardından Bakan Varank’a tablo hediye edildi.  

  Açılış törenin ardından TEKMER’i gezen Bakan Varank yetkililerden merkezin çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler