TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamBakan Soylu, Kore gazisi depremzede ile görüştü

Bakan Soylu, Kore gazisi depremzede ile görüştü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, selam ileten Kore gazisi depremzede Hüseyin İkikardeş’i, telefonda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştürdü.

Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile 7.7 ve 7.6’lık depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’a gitti. Akar, AFAD Başkanlığı’nın kentteki koordinasyon merkezinde çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Daha sonra güvenliği Mehmetçik’çe sağlanan Avşar Çadır Kent’e geçip, incelemelerde bulundu. Karacasu Konteyner Kent’e de giden Akar, Türk Kızılay’ın Psikososyal Destek Çadırı’nda çocuklarla ilgilendi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nce kurulan aşevinde inceleme yapan Akar, konteyner kentteki depremzedeler ile bir araya geldi.

Bakan soylu, kore gazisi depremzede ile görüştü
Bakan Soylu, Kore gazisi depremzede ile görüştü

‘SİZLERİ DÜNYA GÖZÜ İLE GÖRDÜM’

Burada kalan Kore gazisi Hüseyin İkikardeş, Bakan Akar’a sarılarak, “Allah, sizlerin yokluğunu vermesin. Sizleri dünya gözü ile gördüm, çok mutlu oldum, dünyalar benim oldu. İçişleri Bakanı’na da selamımı iletirseniz” dedi. 

Bakan Akar, telefon ile İçişleri Bakanı Soylu’yu arayıp, gaziyi görüştürdü. Depremzedelere hitap eden Akar, “Acımız, kederimiz büyük. Bu yaraları sarmak için ilk günden itibaren asil milletimizle birlikte omuz omuza çalışarak tek yumruk, tek yürek olarak inşallah tüm bu sıkıntıların üstesinden gelecek, yaralarımızı saracağız” dedi. Bakan Akar, daha sonra Zekeriya Tanrıverdi Camisi’nde cuma namazını kıldı. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler