18.5 C
Ankara
25.3 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
Pazar, Ağustos 1, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBakan sel bölgesinde: Burada olağanüstü durum var

  Bakan sel bölgesinde: Burada olağanüstü durum var

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu sel bölgesinde olağanüstü durum olduğunu kaydetti

  Rize’de, sel bölgesinde incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ulaşım açısından herhangi bir sıkıntının olmadığını belirterek, “Dün akşam diğer bakan arkadaşlarla birlikte bölgeye intikal ettik. Tabi burada olağanüstü bir durum var. Belli bölgeler yoğun şekilde yağış aldı. Bizde geceden sabaha kadar müdahale etmeye çalıştık. İlk başlarda kapalı olan yollarımız vardı, acil olarak onları açtık. Şu an için ulaşım açısından herhangi bir sıkıntı yok. Sadece birkaç köyün içinde ulaşamadığımız yerler kaldı. İnşallah onları da bu gece sabaha kadar bitireceğiz” dedi.

  Sel bolgesi 2 - yerel haberler - haberton
  Sel Bölgesi

  ‘SIKINTILARI TELEFİ EDECEĞİZ’

  Bölgede temizlik çalışmalarının sürdürüldüğünü ve tüm sıkıntıları telefi edeceklerini kaydeden Bakan Karaismailoğlu, “İletişim ve haberleşme açısından da kısmen de olsa sıkıntılar yaşadık; ama mobil baz istasyonlarıyla birlikte bu sorunun da üstünden geldik. Şimdi taşkının getirmiş olduğu molozların temizlenmesi çalışmasına başladık. Bizi en çok üzen taraf can kayıplarımızın olması. Onun dışında tüm sıkıntıları kısa sürede telafi edeceğiz. İnşallah en kısa sürede bu afetin izlerini ortadan kaldırdıktan sonra da bir daha böyle afetler olduğu zaman bu kadar hasarın olmaması için de ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler