TRY - Türk Lirası
EUR
20,221
USD
18,831
GBP
22,708
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBakan Kurum, 'Çevre Müfettişi' filminde rol aldı

Bakan Kurum, ‘Çevre Müfettişi’ filminde rol aldı

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bakanlıkça hazırlanan ‘Çevre Müfettişi’ isimli kısa filmde yer aldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Türkiye Çevre Ajansı’nca (TÜÇA) ‘Çevre Müfettişi’ isimli kısa film hazırlandı. Bakan Murat Kurum’un Twitter’daki hesabından paylaştığı filmde, çevre müfettişi olan Ayşe isimli kız çocuğunun, mahallesinde yaptığı teftiş konu alındı. Ayşe, mahallesinde çevreyi kirletenleri uyarıp, tekrarı halinde ALO 181’e bildirdi. Ayşe, çevre teftişi sırasında çöplerini ayrıştırarak geri dönüşüm kutusuna atan Tahsin Amca’yı görünce teşekkür ederek, sergilediği örnek davranışı ilgili mercilere ileteceğini söyledi.

Bakan kurum cevre mufettisi filminde rol aldid - yerel haberler - haberton
Bakan kurum, ‘çevre müfettişi’ filminde rol aldı

Filmde, Ayşe’nin sözlerini dikkate almayan mahalleliyi teftişe bu kez Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum geldi. Bakan Kurum, çöplerini ayrıştıran Tahsin Amca’yı örnek davranışından dolayı tebrik ederek, “Tahsin Bey hem sizi tebrik ediyorum hem de çok teşekkür ediyorum. Ayşe sizden bana bahsetti. Çöpleri her gün böyle ayrıştırmanız gerçekten çok değerli. Sayenizde gençlerimize tertemiz bir dünya bırakacak, aynı zamanda da geri dönüşüm oranlarımızın artırılmasıyla birlikte ülke ekonomisine katkı sağlayacağız. Bu çerçevede Sıfır Atık projemiz çok önemli. Bu dünyaya iyi bakmamız lazım. Çünkü başka dünya yok. Değerli esnaf kardeşlerim; lütfen hem Tahsin Bey için hem de bu durumu fark etmemizi sağlayan çevre müfettişimiz için hepinizden bir alkış istiyorum” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler