TRY - Türk Lirası
EUR
20,557
USD
19,042
GBP
23,395
CNY
2,766
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBakan Kirişci, Sivaslı çobanla bir araya geldi

Bakan Kirişci, Sivaslı çobanla bir araya geldi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, hayvanlarını otlatırken okuduğu türkülerle sosyal medyada beğeni toplayan Sivaslı çoban Tarık Kara’yı (35) makamında ağırladı.

Sivas’ın Gürün ilçesine bağlı Güneş köyündeki aile işletmesinde, bitkisel ve hayvansal üretim yapan Kara’nın, hayvanlarını otlatırken yanık sesiyle söylediği türküler, sosyal medyada ilgi görüyor. Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, yedi kuşaktır çobanlık yapan bir aileden gelen evli ve 2 çocuk babası Kara’yı makamında ağırlayarak bir süre sohbet etti.

Bakan kirisci sivasli cobanla bir araya geldiz - yerel haberler - haberton
Bakan kirişci, sivaslı çobanla bir araya geldi

Aile işletmesinde ağabeyi ile hem küçükbaş hayvancılık hem de bitkisel üretim yapan Kara’dan çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Kirişci, çobanlığın ‘peygamber mesleği’ olduğunu hatırlattı. Çobanlığın kendilerine atadan, dededen gelen meslek olduğunu ifade eden Kara ile tarım ve hayvancılık üzerine sohbet eden Bakan Kirişci, bakanlık olarak kendisi gibi bu mesleğe gönül vermiş fedakar yetiştiricilerin her daim yanında olacaklarını ve destekleyeceklerini söyledi.

Tarık Kara ise Tarım ve Orman Bakanlığının desteklerinden yararlandıklarını ifade ederek, kendi işini yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Bakan Kirişci, ‘Bozkırın tezenesi’ lakabıyla bilinen Neşet Ertaş’ın ‘Yalan Dünya’ türküsünü seslendiren Kara’ya eşlik etti. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler