18.2 C
Ankara
21.8 C
İstanbul
26 C
İzmir
Perşembe, Haziran 24, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaBakan Bilgin'den 19 Mayıs mesajı

  Bakan Bilgin’den 19 Mayıs mesajı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “19 Mayıs 1919, İstiklal Mücadelemizi başlattığımız milli bağımsızlık hareketinin sembolüdür” dedi.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesaj yayımladı. Bakan Bilgin mesajında “19 Mayıs 1919, Samsun’dan hareketle işgal kuvvetlerini vatanımızdan atmak için İstiklal Mücadelemizi başlattığımız milli bağımsızlık hareketinin sembolüdür. 19 Mayıs Türk Milletinin dünyaya emperyalizmin yenilebildiğini gösterdiği gündür. 1000 yıllık tarih boyunca Anadolu’yu Türkiye yapan milli ruhun tarihe ve bu topraklara mührünü vurduğu gündür. Bu şuurla yetişen gençlerimiz bu milli ruhu sonraki nesillere taşıyacaktır” açıklamasında bulundu. 

  Bilgin, açıklamasının devamında Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına vurgu yaparak “Biz, kendisine, ülkesine ve insanlığa karşı sorumluluklarının bilincindeki gençlerimiz ile Cumhuriyetimizin 100’üncü  yılına yaklaştığımız şu günlerde azim ve kararlılıkla ülkemizi daha da ileri ufuklara taşıyacağız. Gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kaydetti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler