16.6 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
21.1 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 14, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaBakan Akar: Milli muharebe uçağımızı yapacağız

  Bakan Akar: Milli muharebe uçağımızı yapacağız

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Bakan Akar, “Bizim için yerli ve milli savunma sanayi olmazsa olmaz bir ihtiyaç. Milli muharebe uçağımızı yapacağız, siper hava ve füze savunma sistemimizi yapacağız” dedi.

  Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile Sakarya’daki 1’nci Ana Bakım Fabrikası Müdürlüğünde incelemelerde bulundu.

  Milli Savunma Bakanlığı Arifiye Yerleşkesi BMC İşletmesini de ziyaret eden Akar’ı, BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, BMC Savunma Yönetim Kurulu Başkanı Talip Öztürk ve şirket yetkilileri karşıladı.

  ‘YERLİ VE MİLLİ SAVUNMA SANAYİNİ BÜYÜTECEĞİZ’

  Faaliyetlere ilişkin brifing alan Akar, savunma sanayi başta olmak üzere dışa bağımlılığın ortadan kaldırılmasının hayati öneme sahip olduğunu vurguladı. Akar, Türkiye’nin etkin, caydırıcı ve saygın bir orduya olan ihtiyacının her zamankinden daha fazla olduğuna dikkat çekerek, “Tarihe baktığımızda çok acı serüvenlerimizin olduğunu görürsünüz. 1’inci Dünya Savaşı’nda parasını verdiğimiz gemileri alamadık. Kıbrıs Barış Harekatı’ndan sonra bize açık, örtülü bir takım müeyyideler uygulandı.

  Bakan akar: milli muharebe uçağımızı yapacağız
  Bakan Akar: Milli muharebe uçağımızı yapacağız

  Dolayısıyla biz 83 milyonluk asil Türk milletinin güvenliğini ve savunmasını birilerinin vicdanına, kararına bırakamayız. Bizim için yerli ve milli savunma sanayi olmazsa olmaz bir ihtiyaç. Bunu getirdiğimiz noktadan inşallah daha da geliştirecek ve büyüteceğiz. Sonuç olarak Silahlı Kuvvetlerimizin ne ihtiyacı varsa karşılayacağız. Hepsini karşılamak mümkün mü? Değil ama azami düzeyde nereye kadar gidebilirsek gideceğiz” diye konuştu.

  ‘MİLLİ MUHAREBE UÇAĞIMIZI YAPACAĞIZ’

  Bakan Akar, yerli üretim harp araç, gereç ve sistemlerinin TSK‘daki erinden, rütbeli personeline kadar herkesin moral ve motivasyonunu artırdığını vurgulayarak, “İnşallah önümüzdeki dönemde bu çıtayı daha da yükseltip milli muharebe uçağımızı yapacağız, siper hava ve füze savunma sistemimizi yapacağız. Anadolu amfibi hücum gemimiz var; bu çok ciddi bir olay.

  Karada, denizde, havada bu asil milletin, memleketin hak alaka ve menfaatlerini sonuna kadar koruyacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Fakat hiçbir zaman rehavete kapılmak yok; zafer sarhoşluğu çok tehlikeli. İşimizi ciddiye alacak, ciddiyet ve samimiyetle gece-gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler