TRY - Türk Lirası
EUR
19,329
USD
18,637
GBP
22,411
CNY
2,598
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaYerel Haberlerİstanbul HaberleriBağcılar'da balkon çöktü; 1 işçi öldü

Bağcılar’da balkon çöktü; 1 işçi öldü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bağcılar’da balkon çöktü, Hüseyin Efe adlı işçi tadilat için çıktığı balkonla beraber iki kat aşağıya düşerek hayatını kaybetti. 

Olay saat 09.00’da Bağcılar Yavuz Selim Mahallesi 1033 sokaktaki 3 katlı binada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre binanın ikinci katındaki balkonun tadilatı için inşaat ustası Hüseyin Efe (53) sabah saatlerinde hazırlık yaptı. Eline aldığı balyozla balkona çıkan Hüseyin Efe balkon duvarını kırmaya başladı. Hüseyin Efe’nin ikinci balyoz darbesi sonrası üstünde durduğu balkonun bir kısmı bir anda çöktü.

Çöken balkonla beraber Hüseyin Efe önce bir alt kattaki balkona çarptı daha sonra da yaklaşık 20 metre yükseklikten aşağı düştü. Yere düşen Efe’nin üzerine balkondan beton parçaları düşmeye devam etti. Olay anında birinci katın balkonunun da bir kısmı çöktü.

Bağcılar'da balkon çöktü; 1 işçi öldü
Bağcılar’da balkon çöktü; 1 işçi öldü

“HER TARAFINDAN KAN GELİYORDU”

Ağır yaralanan Efe olay yerinde çağırılan ambulansla hemen hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Bina sahibi ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Balkonun çöktüğü sırada o bölgeyi süpüren Temizlik görevlisi İsa Can Yovay, “Yukarıda tadilat vardı, iki defa çekiç vurunca bir anda yere düştü. Taşlarla birlikte yere düşünce nefes alması zorlaştı ben de kenara çektim. Her tarafından kan geliyordu. 5 dakika sonra ambulans geldi götürdü. Beton parçaları düşünce ben yüzümü hemen çevirdim” dedi.

Olayın gerçekleştiği binanın karşısındaki binada oturan ve olay anını gören Hüseyin Örnekol, “Balkonda oturuyordum, iki kere balyozla vurduktan sonra balkon çöktü. Durumu iyi değildi, üzerine bir de molozlar düştü. Ambulansı aradık, bilinci yerinde değildi, sesleniyorduk cevap vermiyordu. Biraz müdahale ettik, kafasının altına yastık koyduk. Hayatını kaybetmiş” diye konuştu.

Bağcılar’da tadilat yapılan balkonun çökme anı kamerada : 1 ölü

Bağcılar’da Hüseyin Efe tadilat için çıktığı balkonun duvarı balyozla yıkmaya başladığı sırada balkon çöktü. Balkonla beraber düşen Efe hayatını kaybetti. Balkonun çöktüğü anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde Hüseyin Efe’nin tadilata başlamadan önce binanın altına tedbir amaçlı güvenlik şeridi çektiği anlar yer aldı.

Bağcılar'da balkon çöktü, Hüseyin Efe adlı işçi tadilat için çıktığı balkonla beraber iki kat aşağıya düşerek hayatını kaybetti. 
Bağcılar’da balkon çöktü, Hüseyin Efe adlı işçi tadilat için çıktığı balkonla beraber iki kat aşağıya düşerek hayatını kaybetti. 

Olay saat 09.00’da Bağcılar Yavuz Selim Mahallesi 1033 sokaktaki 3 katlı binada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre binanın ikinci katındaki balkonun tadilatı için inşaat ustası Hüseyin Efe (53) sabah saatlerinde hazırlık yaptı. Eline aldığı balyozla balkona çıkan Hüseyin Efe balkon duvarını kırmaya başladı. Hüseyin Efe’nin ikinci balyoz darbesi sonrası üstünde durduğu balkonun bir kısmı bir anda çöktü. Çöken balkonla beraber Hüseyin Efe önce bir alt kattaki balkona çarptı daha sonra da yaklaşık 20 metre yükseklikten aşağı düştü. Yere düşen Efe’nin üzerine balkondan beton parçaları düşmeye devam etti. Olay anında birinci katın balkonunun da bir kısmı çöktü.

Balkonun çöktüğü anlar güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi. Görüntülerde ayrıca Hüseyin Efe’nin tadilata başlamadan önce binanın bulunduğu sokağın başına tedbir amaçlı güvenlik şeridi çektiği anlar da görüldü. Balkonun çökmesinin ardından sokağa toplanan kalabalık ağır yaralı Hüseyin Efe’yi binadan uzaklaştırarak gelen ambulansa taşıdı. Ağır yaralanan Efe ambulansla hemen hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler