TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi

BAE’nin en kalabalık şehri Dubai

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Toplam nüfus içindeki yabancı çalışan sayısının 9 milyona yaklaştığı BAE’nin en kalabalık şehri Dubai dünyanın start-up merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.

10 milyon kişinin yaşadığı Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük şehri Dubai’nin nüfusu yaklaşık 3,5 milyon. Toplam nüfus içindeki yabancı çalışan sayısının 9 milyona yaklaştığı BAE’nin en kalabalık şehri Dubai, ülke dışından gelenlere en çok iş fırsatı veya iş kurma teşviki sunan şehirlerden biri olarak, dünyanın start-up merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.  

Resmi kaynaklara göre Birleşik Arap Emirlikleri’nde 10 milyon insan yaşıyor. Ülkenin en büyük şehri Dubai’nin nüfusu ise yaklaşık 3,5 milyon. Toplam nüfus içindeki yabancı çalışan (expat) sayısının 9 milyona yaklaştığı BAE’nin en kalabalık şehri Dubai, ülke dışından gelenlere en çok iş fırsatı veya iş kurma teşviki sunan şehirlerden biri olarak, dünyanın start-up merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Dubai’de şirket kurarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde kolayca oturum izni alınabiliyor. 

Yurt dışında iş kurmak isteyenlere 7 ülkede hizmet veren Company Global, en çok danışmanlık başvurusu aldığı ülkelerden biri olan Birleşik Arap Emirlikleri’nde şirket kuruluşu ve sonrası ihtiyaç duyulabilecek tüm süreçleri, sunulabilecek en uygun çözümlerle ve büyük bir titizlikle yönetiyor. 

“DUBAİ’DE İŞ KURMA SÜRECİNDE DANIŞANLARIMIZA VIP HİZMET SUNUYORUZ” 

Hizmet verdikleri 7 ülkede ofisleri olduğuna ve özellikle Dubai’de oturum izni alma sürecindeki tüm işlemlerin VIP standartlarında yürütüldüğüne dikkat çeken Company Global CEO’su Egemen Antmen şunları söyledi:  

“Dubai’de serbest bölgeden yaptığınız satışlarda yüzde 0 vergi oranı fırsatı oluyor. Dubai’de şirket kurulumu gerçekleştirdiğinizde bu ülkede oturum hakkı elde edebilmek de mümkün oluyor. Company Global olarak Dubai’de oturum alma sürecinizi VIP hizmetlerle sağlıyoruz. Sizi havalimanında karşılıyor, otelinizden alıp işlemlerinizin sorunsuzca bitişine kadar yanınızda oluyoruz.” 

“DUBAİ’DE İŞ KURMAK İÇİN HER SEKTÖRDEN TALEP VAR” 

Şirketlerinin açılışından bu yana geçen 20 yıllık sürede farklı faaliyet alanında binden fazla şirket kurulumuna aracılık ettiklerini ifade eden Egemen Antmen, bazı sektörler için nispeten daha fazla talep alıyor olmalarına rağmen sektör portföylerinin çok çeşitli olduğunu şu sözlerle aktardı:  

“Company Global olarak, işi ve hedefleri doğrultusunda, uluslararası pazarlarda şirket kurmak veya işlerini büyütmek isteyen yatırımcılara vergi optimizasyonu, online ödeme ve tahsilat gibi birçok konuda hizmet sunuyoruz.

Dubai için şimdiye kadar 400’ün üzerinde şirket kurulumu gerçekleştirdik. Dubai başvurularında her ne kadar yoğun olarak e-ticaret, yazılım ve gıda sektörlerinden talep alıyor olsak da bugüne kadar medyadan sağlık turizmine kadar birçok farklı sektörden girişimcinin Dubai’de şirket kurma sürecini başarıyla tamamladık.”  

HEDEF, HİZMET AĞINI GENİŞLETMEK 

Danışanlarından aldıkları başvuruların da bir analiz sürecinden geçtiğini ve bu analizler sonucunda yönelmeleri gereken yeni ülkeleri belirlediklerinin altını çizen Antmen, “Türkiye’deki en iyi analiz şirketlerinden biriyiz. Farklı coğrafyalarda yatırım ve iş ortaklıkları yapmayı düşünen müşterilerimiz için en uygun fırsatları araştırıyor ve kişiye özel hizmet sunuyoruz.

Şu anda Birleşik Arap Emirlikleri dışında Amerika, İngiltere, Estonya ve Hollanda’da hizmetimizi sürdürüyoruz ve yakın zamanda Belçika, Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri ile hizmet ağımızı genişletmeyi hedefliyoruz” dedi 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler