TRY - Türk Lirası
EUR
17,5023
USD
16,6965
GBP
20,3201
CNY
2,4922
16.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
27 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaSpor HaberleriVoleybol HaberleriBacağını kaybetti voleybol sevgisini kaybetmedi

  Bacağını kaybetti voleybol sevgisini kaybetmedi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Eskişehir’de milli takım kampına katılacakken bacağını kaybeden Barış Şimşek para voleybolda voleybol sevgisini yaşamaya devam ediyor

  Eskişehir’de Gençlik Spor Kulübü’nde amatör voleybol oynayan ve milli takım kampına katılacakken traktörden, toprak eleme makinesinin içine düşerek sol bacağı kopan Barış Şimşek (17), voleyboldan yine de vazgeçmedi. Oturarak Voleybol Erkek Milli Takımı’na seçilip Aksaray’daki kampta terk döken Şimşek, ”Yaşadığım kaza psikolojik olarak beni kötü bir duruma sokmadı. Eve kapanarak kendime negatif duygular yaşatmadım. Pozitif bir çocuğum. Allah beni para voleybol takımına yönlendirdi. Artık sportif anlamda burada yoluma devam edeceğim. Engelleri aşmak benim için bir vazife” dedi. 

  Bacagini kaybetti voleybol sevgisini kaybetmedi - voleybol haberleri - haberton
  Bacağını kaybetti voleybol sevgisini kaybetmedi

  5 yıldır voleybol oynayan Barış Şimşek, yaklaşık 5 ay önce çiftçi olan ailesine yardım etmek için köye gitti. Şimşek, eniştesinin kullandığı traktörden toprak eleme makinesinin içine düşüp, sol bacağını kaptırdı. Tedavi altına alınan Şimşek’in kopan bacağı yerine dikilemedi. O dönemlerde milli takım kampına katılmak için gün sayarken talihsizlik yaşayan Şimşek, kopan bacağına rağmen voleybolu bırakmadı. Şimşek, bedensel engelli sporcuların yer aldığı Oturarak Voleybol Erkek Milli Takımı’na katıldı.

  Bacagini kaybetti voleybol sevgisini kaybetmedi 2 - voleybol haberleri - haberton
  Bacağını kaybetti voleybol sevgisini kaybetmedi

  “Engelleri aşmak benim için bir vazife”

  Ay-Yıldızlıların Aksaray’daki kamp çalışmalarında yer alan Şimşek, yaşadığı olayın ardından hayata küsmeyip, voleybol sevgisi ile yeniden ayakta durduğunu belirtti. 

  Şimşek şunları söyledi:

  ”Kaza geçirmeden önce korana süreci olmasaydı, Ankara’da voleybol milli kampına katılacaktım. Virüs dolayısıyla köye vakit geçirmeye ve çalışmaya gittim. Bir kaza sonucunda toprak eleme makinesine ayağımı kaptırdım. Yaşadığım kaza psikolojik olarak beni kötü bir duruma sokmadı. Eve kapanarak kendime negatif duygular yaşatmadım. Pozitif bir çocuğum. Allah beni para voleybol takımına yönlendirdi. Artık sportif anlamda burada yoluma devam edeceğim. Engelleri aşmak benim için bir vazife. Sporla zaten ilgileniyordum ve 5 yıllık bir voleybol geçmişim vardı. Ailem benimle gurur duyuyor. Kendimi tamamen spora adadım.”

  “Sporla engelleri aşabilirsiniz”

  Engelli bireylerin de birçok sporda başarılı olabileceğini ifade eden Şimşek, ”Engelli olduğum için birçok kapı açık; üniversite okuyabilirim, yurt dışına gidebilirim. Bazı içine kapanan kardeşlerimize seslenmek istiyorum. İçinize kapanmayın, bir sosyal aktiviteniz ya da sportif bir faaliyetiniz olsun. Sporla engelleri aşabilirsiniz. Birçok engelli basketbol oynuyor, fitness yapıyor. Ben kampta olmasam muhakkak başka bir işle uğraşırdım. İçinize kapandığınız zaman susabilirsiniz; ama hayat devam ediyor. Spor dalında engelli olmak aslında bir avantaj, bu avantajı milli bir sporcu olarak yaşamak da çok güzel” diye konuştu.  

  Bacagini kaybetti voleybol sevgisini kaybetmedi 3 - voleybol haberleri - haberton
  Bacağını kaybetti voleybol sevgisini kaybetmedi

  Oturarak Voleybol Milli Takımları Başantrenörü Yusuf Kenan Kök ise “Barış, bizim tamamen isteyip de bulamayacağımız bir sporcu. Ben her zaman şuna inanıyorum, bir insanın kaderi ne olursa olsun, bir şeyi azimle isterse, kaderindeki o olguyu çok üst noktalara getirebilir. Bunlardan birisi de Barış. Maalesef şanssız bir kaza geçirmiş. Voleybolcu olmak isterken, kaza sonrası sporu bırakmama kararı almış, çok da iyi etmiş. Kendisi takımımızın en küçük oyuncusu. İnanılmaz eğlenceli, fantastik ve takımımızın şu an neşe kaynağı” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler