TRY - Türk Lirası
EUR
17,9695
USD
18,5436
GBP
20,1098
CNY
2,5954
24.3 C
Ankara
26.9 C
İstanbul
29.6 C
İzmir
29 Eylül 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYaşamBabayiğit isimli boğa 85 bin liraya satılacak

Babayiğit isimli boğa 85 bin liraya satılacak

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Sultangazi’deki kurban pazarına Tokat’tan getirilen 2 buçuk yaşındaki Babayiğit isimli boğa 85 bin liraya alıcısını bekliyor. 1 ton 30 kilo gelen boğanın sahibi Ayhan Ağ, “Özel olarak baktık, ondan ‘babayiğit’ oldu. Tahminimce 650-700 kilo et çıkar. Kendime bakmadım ona baktım” dedi.

Tokat’ta besicilik yapan Ayhan Ağ, Kurban Bayramı dolayısıyla Sultangazi’de kurulan hayvan pazarına 45 hayvan getirdi. Bunlardan 15’inin satıldığını söyleyen Ağ, en çok ilgiyi 1 ton 30 kiloluk ‘Babayiğit’ ismini verdikleri boğanın gördüğünü dile getirdi.

BABA GİBİ OLDUĞU İÇİN ADINI ‘BABAYİĞİT’ KOYDUK

Alıcıların fiyatı biraz ağır bulduğunu belirten Ağ, “Baba gibi olduğu için adını ‘Babayiğit’ koyduk. Büyüklük bakımından pazarın en yiğidi bizimkidir. 1 ton 30 kilo geliyor, alıcısı var bakmak için geliyorlar. Fiyatını biraz ağır buluyorlar. ‘Araba mı alıyoruz?’ diyorlar ama ben değil kendisi kilosundan dolayı istiyor. Tabi ki pazarlık payımız var. Özel olarak baktık, tek başına besledik ondan dolayı da ‘babayiğit’ oldu. Tahminimce 650-700 kilo et çıkar. Kendime bakmadım ona baktım” diye konuştu.

Babayigit isimli boga 85 bin liraya satilacak 1 - yaşam - haberton
Babayiğit isimli boğa 85 bin liraya satılacak

GÜNÜN 8-10 SAATİNİ HAYVANLARA AYIRIYOR

Kendilerindeki kurbanlık fiyatlarının 65 bin liradan başlayıp 85 bin liraya kadar çıktığını aktaran Ağ, “Genel olarak kurbanlıklarımızın fiyatları vatandaşlara ağır geliyor ama her şey ağır. Yem ve nakliye fiyatları kurbanlıklara yansıdı. Günün 8-10 saatini hayvanlarla ilgilenerek geçiriyorum. Kendimden çok hayvanlarıma balkıyorum” ifadelerini kullandı.

GÜZELLİK YARIŞMASINDA DA BİRİNCİ OLDU

Babayiğit, Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği En Güzel Kurbanlık Yarışması’nda da birinci gelerek tam altının sahibi oldu. Tam altını boğaya Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, taktı, sahibine de hediye takdim edildi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler