TRY - Türk Lirası
EUR
20,780
USD
19,052
GBP
23,485
CNY
2,790
23 Mart 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerAzerbaycan'dan deprem bölgesine yeni ekip

Azerbaycan’dan deprem bölgesine yeni ekip

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in talimatıyla Türkiye’ye gelen kurtarıcıların sayısı 747’ye ulaşırken deprem bölgesine yeni ekip gönderildiği duyuruldu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın eşi, Haydar Aliyev Fonu’nun Başkanı Mihriban Aliyeva’nın talimatı doğrultusunda Türkiye’nin deprem bölgesine yapılan insani yardımlar devam ederken sabah saatleriyle itibariyle yardım taşıyan ilk uçak Adana’ya ulaştı. İnsani yardım kapsamında afetzedeler için gerekli olan ek ekipman, aynı zamanda ısıtmalı çadırlar, jeneratörler, radyatörler, dış mekan ısıtıcıları, dizel ısıtıcılar, aynı zamanda arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olması amacıyla kesici, delici aletler ve diğer ekipmanlar olduğu belirtildi.

Azerbaycandan deprem bolgesine yeni ekipz - dış haberler - haberton
Azerbaycan’dan deprem bölgesine yeni ekip

YENİ EKİP YOLDA

Azerbaycan Gönüllü Kuruluşlar Birliği (AKTİ) tarafından düzenlenen ‘ASAN Gönüllüleri’, ‘Genç Gönüllüler’, ‘BİR Gönüllüleri’, ‘Tarımsal Kalkınma Gönüllüler’, ‘Nahcivan Gönüllüleri’, ‘Büyük Dönüş’ gönüllüleri ve ‘Eko Gönüllüler’ kuruluşlarının üyeleri arasında daha deneyimli ve zor koşullarda çalışmaya hazır olan gençler belirlenerek, Türk meslektaşlarına ve sahada bulunan 747 Azerbaycanlı kurtarıcıya destek vermek amacıyla Türkiye’ye doğru yola çıktığı vurgulandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler