TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamAysun Yıldırım davasında takipsizlik kararına tepki

Aysun Yıldırım davasında takipsizlik kararına tepki

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Küçükçekmece’de 2018 yılında iş yerinin üçüncü katından düşerek hayatını kaybeden, tırnaklarında bir kişiye ait DNA bulgularına rastlanan Aysun Yıldırım davasında, 4 şüpheli hakkında ikinci kez takipsizlik kararı verildi. Karara tekrar itiraz eden avukat Leyla Süren ile Aysun’un anne ve babası açıklama yaptı.  

Aysun Yıldırım’ın Tevfikbey Mahallesi’nde 28 Şubat 2018’de çalıştığı iş yerinin camından düşerek hayatını kaybettiği iddia edilmişti. İlk soruşturmada takipsizlik kararı verilmişti. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Yıldırım’ın tırnaklarında DNA örnekleri bulunması ve ailesinin itirazıyla yeniden başlatılan soruşturmada, 4 şüpheli hakkında yeniden takipsizlik kararı verdi. Karara itiraz eden Avukat Leyla Süren, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri ile birlikte Küçükçekmece Adliyesi önünde toplandı. Avukat Süren, anne Hüsniye Yıldırım ve baba İbrahim Yıldırım açıklama yaptı. Süren, karara itiraz ettiklerini belirtti.

“4 YIL SONRAKİ TELEFONU İNCELETTİ”

Avukat Leyla Süren, “Aysun’un dosyasını elime aldığımda HTS kaydı, DNA karşılaştırılması bile incelenmemişti. Telefonunu uzatan şüphelinin elinden telefonu alınıp bile incelenmemişti. Hangi savcı o kadar mesaj ile yetinir? Bu dosya böyle kapatıldı. 26 yaşında bir genç kadının telefonu dosyada yoktu. Yeni savcı, ‘Takipsizlik için gerekçemizi göreceksiniz’ demişti. Eğer şu an dinliyorsa kendisi 4 yıl sonraki telefonu dinletti. Keşif için gittik manken atıldı. Keşif raporunda Aysun’un bulunma şeklinin ilk 112 doktorunun tarif ettiği şekle uymadığı belirtildi. ‘Bunu aydınlığa kavuşturun’ dedi. Kovuşturuldu mu? Hayır” dedi.

Aysun yildirim davasinda takipsizlik kararina tepkiz - yaşam - haberton
Aysun yıldırım davasında takipsizlik kararına tepki

“CEZA ALACAKLARI GÜN BUGÜN”

Anne Hüsniye Yıldırım, “5 senedir katiller elini kolunu sallaya sallaya geziyor, bu bize çok acı veriyor. Hz. Mevlana’nın sözünü hatırlatırım. ‘Canı yanan sabretsin; can yakan da  yanacağı günü beklesin’ diyor. Biz o günü bekliyoruz. Ceza alacakları gün bugün” diye konuştu.

“KIZIMI BAŞKA YERDE ÖLDÜRÜP ORAYA GETİRDİLER”

Baba İbrahim Yıldırım, “Kızımın intihar ettiklerini söylediler. Kızımın çalıştığı iş yerinde camlarda hiçbir parmak izi yok. Düştüğü iddia edilen yerde kan bile yok. Kızımı başka yerde öldürüp oraya getirdiler, intihar süsü verdiler.” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler