TRY - Türk Lirası
EUR
20,495
USD
19,031
GBP
23,256
CNY
2,764
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaPolitikaTürkiye Değişim PartisiAyıdan post Amerika'dan dost olmaz

Ayıdan post Amerika’dan dost olmaz

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Sayın Miçotakis, Fatsa’da şehidimizin evinden sana sesleniyorum; sakına sakın Amerika’ya güvenme. Ayıdan post Amerika’dan dost olmaz. Sayın Miçotakis, Türkiye ile dost olmak senin hayrınadır” dedi.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, çeşitli programlara katılmak üzere Ordu’ya geldi. Ünye, Korgan, Kumru ve Fatsa ilçelerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Sarıgül, 4 Eylül’de Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde Skorsky tipi helikopterin ikmal faaliyeti sırasında kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ümit Kesti’nin ailesini ziyaret etti.

Ayıdan post amerika'dan dost olmaz
Ayıdan post Amerika’dan dost olmaz

Ayten ve Yılmaz çifti ile çocukları Halil İbrahim Kesti tarafından karşılanan Sarıgül, aileye taziye temennisinde bulundu. Şehidin ailesi ile bir süre sohbet eden Sarıgül, daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Sarıgül, “Sınır ötesi operasyonda evladımızı hak dünyaya uğurladık ve şehitlik mertebesine erişti. Babasıyla, kardeşleriyle birlikte berabereyim. Bu vesile ile bütün vatan görevini yapan, özellikle sınır ötesinde hasetlerle, fesatlarla şer güçlerle mücadele veren bayrağımızı ve toprağımızı koruyan bütün Mehmetçiklerimizin gözlerinden öpüyorum” dedi.

‘SAKINA SAKIN AMERİKA’YA GÜVENME’

Yunanistan’ın Başbakanı Kiriakos Miçotakis’e seslenen Sarıgül, “Sayın Miçotakis; NATO, Amerika’nın adeta aparatı. Yunanistan ise Amerika’nın bir eyaleti durumunda oldu. Bu durum Yunanistan’a hiçbir şey sağlamaz. Sayın Miçotakis, silahlanmayı acele bırakın. Türkiye hakkında konuşmayı acele bırakın. Karasularımızla oynamayı acele bırakın. Türk halkının sabrını taşırmayın. Biz barıştan yanayız. ‘Silahlar gitsin, barış gelsin’ diyen bir milletiz. 

Türkiye değişim partisi (tdp) genel başkanı mustafa sarıgül,
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Sayın Miçotakis, Fatsa’da şehidimizin evinden sana sesleniyorum; sakına sakın Amerika’ya güvenme. Ayıdan post Amerika’dan dost olmaz. Sayın Miçotakis, Türkiye ile dost olmak senin hayrınadır” dedi.

Sabrımızı lütfen taşırmayın, sabrımızı denemeyin. Tam 100 sene önce İzmir’den nasıl ayrıldınız Yunanistan’a gittiniz, o nedenle bugünleri de unutmayın. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz hiçbir zaman silah kullanmak istemez. Ama bayrağımız ve toprağımız tehlikeye düşerse, karasularımız tehlikeye düşerse Türk Silahlı Kuvvetlerimizin önünde o zaman inanın hiç kimse duramaz. Sayın Miçotakis, Fatsa’da şehidimizin evinden sana sesleniyorum; sakına sakın Amerika’ya güvenme. Ayıdan post, Amerika’dan dost olmaz. Sayın Miçotakis, Türkiye ile dost olmak senin hayrınadır” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler