TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıAyedaş'tan İstanbul'a 3 milyar liralık yatırım

  Ayedaş’tan İstanbul’a 3 milyar liralık yatırım

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul Anadolu Yakası’nda faaliyetlerini sürdüren Ayedaş, elektrik dağıtım faaliyetlerinin özel sektöre devredildiği 2013 yılından bu yana hizmet bölgesinde 3 milyar lira tutarında yatırım gerçekleştirdiğini duyurdu. 

  Ayedaş, mevzuata tam uyumla yerine getirdiği faaliyetleri çerçevesinde yeni yatırımları devreye aldı, ayrıca şebeke ve ekipmanların bakımlarını da tamamladı. Bu kapsamda 3 milyar lira tutarındaki yatırımlarına ek olarak şirket, 2017-2021 yıllarını kapsayan dönemde yaklaşık 209 milyon lira bütçeli bakım çalışması gerçekleştirdi. Bakım çalışmaları kapsamında 24 bin 872 km havai/yeraltı şebeke hattı bakımı ile 30 bin 206 adet ekipman ve şebeke unsuru iyileştirildi. 

  Ayedastan istanbula 3 milyar liralik yatirim 1 - i̇ş dünyası - haberton
  Ayedaş’tan İstanbul’a 3 milyar liralık yatırım

  YER ALTI ŞEBEKE UZUNLUĞU 1.5 KATINA ÇIKARILDI, 170 BİNE YAKIN ARIZA GİDERİLDİ 

  Ayedaş bu süreçte yeraltı şebeke uzunluğunu yüzde 67, trafo kurulu gücünü ise yüzde 31 oranında artırdığını açıkladı. Bu kapsamda İstanbul Anadolu Yakası’na 1.612 megavat kurulu gücünde olan 955 adet trafo, 3.283 kilometre yeraltı alçak gerilim hattı ve 2.248 kilometre yeraltı orta gerilim hattı şebeke unsurları elektrik dağıtım şebekesine ilave edildi. Şirket, 8 yıldır hizmet verdiği İstanbul Anadolu Yakası’nda 169 bin 316 adet arızaya hızla müdahale ederek enerji arzı ve sürekliliğini sağladı.  

  10 MİLYONU AŞKIN MÜŞTERİ TALEBİ KARŞILANDI 

  Şirket, hem artan enerji talebini karşılamak hem de doğası gereği süresi ve zamanlaması belirsiz olan arıza kaynaklı plansız kesintileri engellemek için yatırımlarını sürdürdü. Yatırımların devreye alınmasında saha çalışanlarının İş Sağlığı ve Güvenliği için zorunlu olan planlı kesintileri gerçekleştiren Ayedaş, bu kesintilerin müşterileri olumsuz etkilememesi için kesintiye ilişkin zaman ve konum bilgilerini 48 saat öncesinden internet sitesinde paylaştı. İletişim ve adres bilgilerini güncel tutan müşterilerine de bu bilgileri kısa mesaj yoluyla ilettiğini açıkladı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler