TRY - Türk Lirası
EUR
20,209
USD
18,831
GBP
22,757
CNY
2,775
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamAvukatların mağduriyetlerine karşı çözüm kurulu

Avukatların mağduriyetlerine karşı çözüm kurulu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İstabul Barosu Başkanı Filiz Saraç avukatların adı, soyadı ve sicil numarası kullanılarak dolandırıcılık yapıldığına ilişkin ihbarlar üzerine çözüm kurulu oluşturduklarını açıkladı.

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı içinde bulunan İstanbul Barosu’nun merkezinde Baro Başkanı Filiz Saraç ve avukatlardan oluşan çözüm kurulu üyeleri tarafından basın açıklaması yapıldı. Filiz Saraç, “Baromuz levhasına kayıtlı olan avukatlarımızın adı, soyadı ve sicil numarası kullanılarak yurttaşların dolandırıldığı ya da dolandırılmaya çalışıldığı yönünde adı kullanılan meslektaşlarımız tarafından İstanbul Barosu Başkanlığımıza çok sayıda ihbar ve bildirim yapılmaktadır. Bu suçlar defalarca işlendiği için adı kullanılan meslektaşların telefonları susmak bilmemiş, mağdur edilmişlerdir. Mesleki saygınlıklarına saldırılmıştır” dedi.

YÜZLERCE AVUKAT MAĞDURİYET YAŞADI

Avukatlar tarafından yapılan bildirimlere göre 2014 yılından itibaren yüzlerce avukatın mağduriyet yaşadığını söyleyen Saraç, daha çok genç avukatların isminin kullanıldığının tespit edildiğini ve mağdur avukatlardan tüm güncel dosya bilgileri alınarak sürecin takip edildiğini ifade etti. Filiz Saraç, “Baro Yönetim Kurulumuz göreve geldiği günden itibaren bu konuya önem vermiş, çalışmalar yapmış ve ‘çözüm kurulu’ oluşturulmuştur.

Avukatlarin magduriyetlerine karsi cozum kuruluw - yaşam - haberton
Avukatların mağduriyetlerine karşı çözüm kurulu

Çözüm Kurulu görev yapmaya devam etmektedir. Yaşanan mağduriyetlerin önüne geçilmesi için İstanbul’daki bu tür dosyaların bulunduğu cumhuriyet başsavcılıkları ile baro başkanlığımız ve yönetim kurulu üyemizce görüşmeler yapılmıştır. Daha etkin bir soruşturma yapılması hususları görüşülmüştür. Bu konuda baromuz süreci takip etmekte kararlıdır. Yurttaşlarımızın ve meslektaşlarımızın alın terine göz diken, meslektaşlarımızın saygınlığını zedeleyenleri uyarıyoruz; İstanbul Barosu sizinle sonuna kadar mücadelede kararlıdır” açıklamasında bulundu. 

MAĞDUR AVUKAT: SORUŞTURMA DOSYASI AÇTIK

Mağdur edilen avukatlardan olan Aslıhan Arslantaş ise, “İstanbul Barosu’nda genç bir avukatım. İsmim ve avukat kimlik bilgilerim kullanılarak vatandaşlarımız mağdur edilmiştir. Tarafıma ulaşan mağdur vatandaşlar da çok yüksek meblağlarda dolandırıldığını iddia ederek bana sürekli bir telefon aramasında bulunmuşlardır. Ben de bu konuyu İstanbul Barosu yönetimiyle paylaştım. Savcılık soruşturma dosyası açmıştık. Bunun takibi şu an İstanbul Barosu tarafından yapılıyor. İnşallah güzel sonuç elde edeceğimizi düşünüyoruz. Etkin bir soruşturmayla bu dolandırıcıların hukuk önünde yargılanmasını sağlamak için mücadele ediyoruz” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler