TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16.5 C
Ankara
16.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
19 Ekim 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamAvrupa Hareketlilik Haftası’nda tarihi yolculuk

  Avrupa Hareketlilik Haftası’nda tarihi yolculuk

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Beyoğlu’nda Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında bisiklet turu düzenlendi. Gençlerin katıldığı bisiklet turu, Taksim’den başlayarak tarihi Ayasofya Camii’nde son buldu.

  Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında bugün, Taksim Meydanı’ndan Ayasofya’ya bisiklet gezisi düzenlendi. Beyoğlu Belediyesi ile Beyoğlu İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen etkinlik ‘Bisikletle Tarihi Yolculuk’ sloganıyla 6,5 kilometrelik rotada gerçekleştirildi. Tura gençler kendilerine ait bisikletlerle katıldı. Taksim Camii önünden pedal çevirmeye başlayan gençler, Galata Kulesi’ne de uğradı. Tur, Ayasofya Camii’nde sona erdi. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Metin Albayrak, “Bu etkinliği özellikle İstanbul’un sembolik yapısı olan Taksim Camii ile Ayasofya Camii arasında gerçekleştirdik. Burada asıl amaç gençlere sağlıklı hayat sunmak ve onları spora teşvik etmektir” diye konuştu.

  Bisikleti seçmelerindeki özel nedenin bütün vücut kaslarını çalıştırması olduğunu belirten Albayrak, bisikletin sağlıklı bir etkinlik olduğunu vurguladı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler