26.3 C
Ankara
19.5 C
İstanbul
27.5 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanAVM'lerde HES kodu uygulamasına başlandı

  AVM’lerde HES kodu uygulamasına başlandı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Koronavirüs ile mücadele kapsamında AVM’lere girişte getirilen HES kodu uygulamasına başlandı.

  Bakırköy’deki AVM‘ye gelenler, kapıdaki görevliler tarafından ‘HES’ kodu sorgulamasıyla içeriye alındı.

  Koronavirüs ile mücadele kapsamında AVM’lere girişte getirilen ‘HES‘ kodu uygulamasına başlandı. Bakırköy’deki bir AVM’ye gelen vatandaşlara, kapıdaki görevliler tarafından ‘HES’ kodları olup olmadıkları soruldu. ‘HES’ kodlarını gösteren vatandaşlar, görevliler tarafından ateşleri ölçülerek içeriye alındı. AVM’ye gelenler uygulamadan memnun olduklarını söyledi.

  “DAHA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ YAPMIŞ OLACAĞIZ”

  Avm'lerde hes kodu uygulamasına başlandı
  AVM’lerde HES kodu uygulamasına başlandı

  AVM’ye gelen Esra Güner, ” Daha güvenli olduğunu düşünüyorum. Bulaşıcı hastalığı olanları bu şekilde tespit etmiş olacaklar. Bizlerde daha güvenli alışveriş yapmış olacağız. ‘HES’ koduyla insanlar daha rahat dolaşacaklar. Kimin hasta olup olmadığını görüyor olacağız” dedi.

  “UYGULAMADAN GAYET MENUNUZ”

  Bakırköy'deki bir avm'ye gelen vatandaşlara, kapıdaki görevliler tarafından 'hes' kodları olup olmadıkları soruldu.
  Bakırköy’deki bir AVM’ye gelen vatandaşlara, kapıdaki görevliler tarafından ‘HES’ kodları olup olmadıkları soruldu.

  AVM müdürü Mehmet Köklü, “Alışveriş merkezimizde dün alınan kararlar gereği bu sabah itibariyle ‘HES’ kodu uygulamasına başladık. Bu uygulamanın bize en büyük faydası, alışveriş merkezine gelen misafirlerimize daha güvenli bir alışveriş yapma imkanını sunuyoruz. İçeriye giren ziyaretçilerimize kendi ‘HES’ kodlarını girerek riskli olup olmadıklarını tespit ediyoruz. Risksiz olan misafirlerimizi içeriye kabul ediyoruz. Bu uygulamadan gayet memnunuz. Ziyaretçimizin riskli bir durumda olduğunu görürsek, uygun bir dille en yakın sağlık kuruluşuna gitmelerini ve evde kalmalarını söylüyoruz” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler