TRY - Türk Lirası
EUR
20,349
USD
18,826
GBP
22,701
CNY
2,779
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAvcılar'daki ilkokulda sirk coşkusu

Avcılar’daki ilkokulda sirk coşkusu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Dünyanın en eski ve en büyük çocuk odaklı hizmet veren sivil toplum kuruluşu ‘Save the Children’, Avcılar’daki Leyla Bayram İlkokulu’nun bahçesinde 2 grup halinde toplam 4 bin 500 öğrenciye sirk coşkusu yaşattı.

İngiltere’de 1919 yılında 1’inci Dünya Savaşı’nın yol açtığı açlığın etkileriyle mücadele etmek için kurulan halen aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 120’yi aşkın ülkede 25 bin çalışanı ile çocuklar için çalışma yapan “Save the Children” isimli kuruluş, Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde bulunan Leyla Bayram İlkokulu’nun öğrencileri için etkinlik düzenledi.

Suriyeli yaklaşık 500 çocuğun eğitim gördüğü Leyla Bayram İlkokulu’nun bahçesine ‘Avcı yürüyüşü’ ile gelen öğrenciler heyecanla gösteriyi beklemeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte çalışma protokolü bulunan Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi’nde genel danışmanlık statüsü sahibi “Save the Children” isimli sivil toplum kuruluşunda görevli, alanlarında eğitimli 9 aktivist, çocuklara Leyla Bayrdam İlkokulu bahçesinde sirk heyecanı yaşattı. Çocuklar yaklaşık 40 dakika süren gösterileri hayranlıkla ve coşku içerisinde izledi. Minik öğrenciler gösteri sonunda bir birinden zorlu akrobatik hareketleri yapan aktivistleri uzun süre alkışlarken yanlarından ayrılmak istemedi.

Avcilardaki ilkokulda sirk coskusu 0002 - yerel haberler - haberton
Save the Children” isimli kuruluş, Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde bulunan Leyla Bayram İlkokulu’nun öğrencileri için etkinlik düzenledi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler