TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
17.6 C
Ankara
19 C
İstanbul
22 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAvcılar'da 'Vefa Sosyal Destek Projesi'

Avcılar’da ‘Vefa Sosyal Destek Projesi’

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Avcılar’da ‘Vefa Sosyal Destek Projesi’ kapsamında; yaşlı, kimsesiz veya ihtiyaçlarını kendisi karşılayamayacak durumdaki 240 kişiye temizlik ve bakım hizmeti verildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın hazırladığı program çerçevesinde, Avcılar Kaymakamlığı tarafından ihtiyaç sahibi kişilere yönelik çalışma yapıldı. Avcılar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Bilal Yıldız, ihtiyaç sahiplerini ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Bu ziyaretler sırasında evini temizlemekte güçlük çeken yaşlıların evleri ise ekipler tarafından temizlendi. 

Avcilarda vefa sosyal destek projesi 1 - yerel haberler - haberton
Avcılar’da ‘vefa sosyal destek projesi’

Eşi vefat ettikten sonra 5 çocuğunun yanına gitmek istemeyen ve Cihangir Mahallesi’nde  tek başına yaşamını sürdüren emekli öğretmen Baki Tekintaş’ı (80) ziyaret eden vakıf müdürü Bilal Yıldız, “Proje kapsamında bizim de ilçemizde 240 yaşlı vatandaşımıza hizmet götürüyoruz. Sorunlarını dinliyoruz. Sohbet ediyoruz. Ev temizliklerini A’dan Z’ye tamamını yapıyoruz. Kişisel bir ihtiyaçları varsa berber gibi; alıyoruz, kuaföre götürüyoruz. Yani vatandaşlarımızın tüm taleplerine koşmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Yapılan hizmetten memnun kaldığını ifade eden Baki Tekintaş, “Bugün temizlik yaptılar sağ olsunlar. Hiç bir şey yapmasalar da şu güler yüzleri bana yetiyor. Bu ziyaret bile benim için çok değerli. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler