TRY - Türk Lirası
EUR
20,349
USD
18,826
GBP
22,701
CNY
2,779
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaYerel Haberlerİstanbul HaberleriAvcılar'da metruk bina yıktırıldı

Avcılar’da metruk bina yıktırıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Avcılar’da metruk bina, giriş katları duvarla kapatılmasına rağmen, kimliği belirsiz kişilerin girişi önlenemeyince yıkım kararı alındı.  Son olarak yangın çıkan bina, yıktırıldı. 

Merkez Mahallesi Şamlı Sokak’taki 5 katlı bir apartmanın 4 ve 5’nci katındaki daireler 2018 yılındaki boşaltıldı. Sahiplerine o tarihten sonra ulaşılamayan daireler, sokakta yaşayanlar tarafından barınak olarak kullanıldı. Daireler çöp, eski giysi ve eşyalarla dolduruldu.

Avcılar'da metruk bina yıktırıldı
Avcılar’da metruk bina yıktırıldı

Binadaki tüm elektrik kablosu, boru, musluk, dolaplar çalındı. Mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine Avcılar Belediyesi ekipleri, 4 ve 5’inci kattaki 3 evden 14 kamyon kasasını dolduran kullanılamayacak durumdaki kıyafet ve atık eşyaları topladı. Çöplerden temizlenen evlerin aynı duruma gelmemesi amacıyla sahipleri bulununcaya kadar kapılarına tuğla ile duvar örüldü. Sahipsiz binadaki dükkan sahiplerinin de son 3 yıl içinde taşınması nedeniyle, bina harabe haline geldi.

Sokakta yaşayan insanların barınağı hale gelen ve çöp kokularının yayıldığı apartman için belediyeye yapılan şikayetler yeniden değerlendirmeye alındı. Belediye yetkilileri, daire sahiplerine yine ulaşamazken, ileride ortaya çıkmaları halinde hak kaybına uğramamaları ve hukuki sorun ortaya çıkmaması için ‘ikinci duvar’ önlemi aldı. Daha önce 4 ve 5’nci kattaki dairelerde olduğu gibi, binanın zemin katındaki dükkanların kapıları da duvarla kapatıldı. 

Avcılar'da metruk bina, giriş katları duvarla kapatılmasına rağmen, kimliği belirsiz kişilerin girişi önlenemeyince yıkım kararı alındı.  son olarak yangın çıkan bina, yıktırıldı.  
Avcılar’da metruk bina, giriş katları duvarla kapatılmasına rağmen, kimliği belirsiz kişilerin girişi önlenemeyince yıkım kararı alındı.  Son olarak yangın çıkan bina, yıktırıldı. 

İKİNCİ DUVAR DA ÇÖZÜM OLMADI

Binanın ön tarafının duvarla örülmesine rağmen, arka tarafında yıkılmış bölümden giren kimliği belirsiz kişilerin geçen hafta yangın çıkarması nedeniyle, yıkım kararı alındı. Avcılar Belediyesi, İmar Kanunu’ndaki metruk binaların yıkımıyla ilgili düzenleme kapsamında, bina yıkıldı. Binanın yıkılmasından memnun olduklarını ifade eden esnaf Mustafa Öztürk, “Çok şükür dedik. Yıkılsın yeter, daha sonra inşallah yenisi yapılır” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler